Человек не терпит насилия!

Пытки — норма жизни

50745

Харківська правозахисна група констатує, що катування в Україні залишаються поширеним явищемЯк сказав 26 червня на прес-конференції в агентстві УНІАН співголова ХПГ, співголова Громадської ради при МВС з питань забезпечення прав людини Євген ЗАХАРОВ, за висновками досліджень, коріння цієї проблеми — у багатьох інститутах і традиціях вітчизняного кримінального судочинства. Серед найвиразніших причин — гонитва за показниками розслідуваних справ, відсутність системи ефективного розслідування, велика кількість латентних затримань, доступу до адвоката та лікаря.


«Ті 24 засоби катувань, які відомі ще з часів Єжова і Берії, на сьогодні доволі міцно вкорінені у практику органів дізнання і слідства в Україні», — сказав Є. ЗАХАРОВ.


Водночас він наголосив на змінах у ставленні державних органів до цих проблем та більшу готовність держави до співпраці у цій сфері. Зокрема, відзначалася робота мобільних груп у системі МВД та створення громадських рад при самому міністерстві та обласних управліннях внутрішніх справ.


За підтримки Європейської Комісії ХПГ втілює трирічний проект «Кампанія проти катувань та жорстокого поводження», який закінчиться через тиждень. Було створено мережі правозахисних організацій в Україні, Фонд професійного захисту жертв катувань, який почав працювати 2,5 роки тому, освітні програми для суддів та адвокатів. За словами Є. ЗАХАРОВА, проблема застосування катувань стала публічною.


За інформацією керівника програми ХПГ, адвоката Аркадія БУЩЕНКА, за допомогою Фонду професійного захисту жертв катувань понад 100 осіб отримали кваліфіковану правову допомогу. За фінансової підтримки Фонду було підготовлено заяви до Європейського суду з прав людини від імені 57 осіб. У Європейському суді була виграна справа «Афанасьєв проти України». У своєму рішенні цей суд визнав, що заявник зазнав поганого поводження під час перебування у райвідділі міліції, а також неналежного розслідування його заяв. Зараз ще одна справа щодо катування у міліції визнана судом прийнятною, а сім справ знаходяться на комунікації з урядом України.


Полковник міліції, кандидат юридичних наук Олег МАРТИНЕНКО повідомив, що розроблено посібник для проведення спеціального курсу з дотримання прав людини для співробітників міліції та вищих учбових закладів.


 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ