Человек не терпит насилия!

Держаеропорт „Бориспіль” — проти банкіра Пінчука. Хто кого?

45223

Атмосфера навколо земель бориспільського аеропорту, арештованих як речовий доказ у кримінальній справі проти сімейного підприємства Кучми – ЗАТ „Авіакомпанія „Аеросвіт”, накаляється. На позачерговому зібранні 3,5-тисячний колектив вирішив скасувати підписаний за їхніми спинами меморандум, який передбачає мирову угоду зі слідством.


Як президент Кучма пам’ятники скупляв…


Нагадаємо, що так звана сімейна фірма колишнього президента Леоніда Кучми давно була на прицілі правоохоронців — бо розбагатіла вона головним чином за рахунок держави. За даними Генпрокуратури, наприкінці 1990-х років тодішній голова державного авіадепартаменту Микола Марченко безпідставно надав для обслуговування  „Аеросвіту” 16 найкращих повітряно-транспортних маршрутів (на Тель-Авів, Салоніки і т.і.) вартістю від 60 до 100 млн. доларів кожен, що належали „Авіалініям України”. Позбавлений таким чином можливості заробляти гроші, національний перевізник збанкрутував, і почалося розслідування. Але президент не залишив горе-посадовця — Марченко став його особистим пілотом, а потім увійшов до складу спостережної ради „Аеросвіту”.


Отак компанія і процвітала: за копійки скупляла землі, списувала в рахунок держави борги, що наробила за кордоном. І ніхто й слова не казав поперек — хазяїн «Аеросвіту» Аарон Майберг відраховував чималі внески до  благодійного фонду Людмили Кучми, а потім до складу засновників увійшов „Укрсоцбанк”, підконтрольний її зятю Віктору Пінчуку. Тому правоохоронці усвідомлювали, що спробуй когось тут посадити – голову відкрутять. І лише зараз з великим тріском почали відновлювати справедливість…


Для початку господарський суд Києва повернув назад чорноморський санаторій “Форос”. Колись це була резиденція генсека СРСР, потім тут відпочивали державні діячі України, і Кучма також донедавна насолоджувався ласкавим морем і сонцем. Придбати те диво практично неможливо, бо  розташований навкруги парк-пам’ятник “Фороський” є об’єктом загальноукраїнського природно-заповідного фонду і для його викупу потрібна ціла купа узгоджень. Але для родини „гаранта” закон був не писаний. І ось 27 липня 2004 року Рада міністрів АР Крим постановила продати санаторну земельку площею 66,5 га кому? – правильно – зятевій фірмі. Сиди, тату, на сонечку грійся…


За оцінкою спеціальної наради РНБОУ, „Фороська” угода нанесла державі багатомільйонний збиток — диво-парк був проданий за 22 млн. грн. — в двадцять разів дешевше ринкової вартості! Продаж визнали недійсним, але чомусь нікого не покарали. Більше того, коли слідство взялося копати далі, зверху почався шалений тиск


 


…А губернатор Засуха кордони продавав


 


Ще у 2003 році „Аеросвіт” отримав у найбільшому в Україні державному міжнародному аеропорту (ДМА) „Бориспіль” територію, що призначалася для… прикордонного контролю.


Схема була така: кучмів приятель губернатор Київщини Анатолій Засуха наказав Бориспільській райдержадміністрації надати аеропортівську ділянку площею 25 га в оренду на 49 років, після чого стратегічну землю тут же викупили і збудували автостоянку. Через рік за схожою схемою придбали ще 7 га. Таким чином, 32 га золотої землі пішло до приватної кишені за безцінь — якихось 3 млн. грн.


Причому пан Пінчук знав справжню ціну своєму надбанню – 18 га з них він одразу оцінив в 51 млн. грн. і вклав до статутного фонду дочірньої компанії „Аеросвіт-Термінал”. Коли прокуратура Дніпровського району столиці почала слідство і захоплену землю було заарештовано як речовий доказ,  „Аеросвіт” зробив хід конем.


Перед виборами Кучма підчинив цивільну авіацію Державіаслужбі, яку до цього дня очолює – хто б ви думали? – його давній друг Марченко. І така завбачливість стала в нагоді. Днями вірний кучміст підписав із Мінтрансзв`язком такого собі „Меморандума” – поклопотати разом перед Генпрокуратурою, щоб слідчі зняли арешт з майна „Аеросвіту” і відкликали судові позови про повернення землі у власність держави. Із свого боку, Пінчук обіцяє сам все повернути (мабуть, тому що добровільне повернення пом’якшує відповідальність) або якось домовитися про спільне обслуговування пасажирів на спірній ділянці…


Дивно тільки, що представників аеропорту на підписання не покликали, тому вони вимагають скасувати „меморандум зради”.


 „Не дамо тиснути на слідство!”


Компетентні джерела в Генпрокуратурі кажуть, що кримінальна справа щодо зловживань колишнього директора аеропорту Вербицького може легко і просто перетворитися на справу проти крутої авіакомпанії.


—          Тому вони так і поспішають, — заявив нам виконавчий директор ДМА „Бориспіль” Валерій Поліщук. — Захоплену територію слід повернути без всяких меморандумів, а розслідування довести до кінця. І зробити це якнайшвидше — ми отримали кредит від Японії на реконструкцію аеропорту і скоро збираємося будувати новий термінал. Якщо ж для обслуговування пасажирів і знадобиться продати якусь земельну ділянку, то ми зробимо це по закону – на відкритому  аукціоні, щоб, як у випадку „Криворіжсталі”, отримати справжню ціну…


Поліщук повідомив, що позачергова конференція трудового колективу ДМА „Бориспіль” вирішила, що міністр транспорту Бондар і голова авіслужби Марченко повинні відкликати свої підписи під меморандумом.


 


Наталя КРУЖИЛІНА, Віктор ТЕМНІК


 


P.S. І навіщо б воно, здається, банкіру Пінчуку та авіація? Балакають, що не сьогодні-завтра майор Мельниченко доможеться таки санкції на арешт замовників вбивства Гонгадзе – от зять і пнеться, щоб татові зручніше було гайнути за кордон…


 


 


 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ