Человек не терпит насилия!

Письмо о судах

9793Президенту України 
п.В.А. Ющенко
________________________________________________________________
01220, м.Київ, вул.Банкова, 11
 
Прем’єр-міністру України 
п.Ю.В. Тимошенко
______________________________________________________________________________________
01008, м.Київ, вул.М.Грушевського, 12/2
 
Народним депутатам України
________________________________________________________________________________
01008, м.Київ, вул.М.Грушевського, 5
 
Начальнику Державної судової 
адміністрації України 
п.В.Я. Карабань
___________________________________________________________________
01021, м.Київ, вулЛипська, 18/5 
 
Голові Верховного Суду України
п.В.Т. Маляренко
_________________________________________________________
01024, м.Київ, П.Орлика, 4
 
Професійним спілкам України
 
Засобам масової інформації України
 
Суддям і працівникам всіх судів України
 
 
Відкритий лист-звернення
працівників судів України
 
Шановні отримувачі нашого звернення !
 
В умовах політично-правових та соціально-економічних перетворень, що відбуваються останнім часом в українському суспільстві, ми, – працівники судів України, з відчаєм та з почуттям соціальної несправедливості звертаємось до Вас з метою виправлення катастрофічного становища, яке вже багато років має місце в сфері оплати праці працівників суду і потребує негайного вирішення в ході триваючої судової реформи !
Незалежний і об’єктивний суд, про який так часто зараз іде мова, може бути саме таким за чи не найважливішої умови – фінансової незалежності його працівників. 
Часто доводиться чути, що заробітна плата суддів є мізерною, а як тоді можна назвати заробітну плату працівників апарату суду, яка в 4-7 разів є меншою від заробітної плати суддів. До прикладу, посадовий оклад помічника судді місцевого районного суду загальної юрисдикції, котрий виконує чи не всю “чорнову” роботу судді, на даний час складає 177 грн. 50 коп. З мізерними доплатою за ранг державного службовця та місячною премією бухгалтерія нерідко ледве “дотягує” нарахування заробітної плати до рівня мінімальної заробітної плати і в середньому “на руки” заробітна плата помічників суддів у 2004 році складала 180-270 грн. Не зазначаємо вже про розміри заробітних плат працівників канцелярії, секретарів судових засідань та інших працівників, які є ще нижчими.цій ситуації питання вже навіть не в тому, чи прийме нас Європейський Союз з заплатою помічника судді в 30-40 Євро на місяць, не в тому, що наші посадові оклади є найнижчими серед всіх категорій державних службовців, і навіть не в тому, що вони є нижчими за оплату простої некваліфікованої праці, скажімо сторожів чи прибиральниць, а питання в тому, як при невпинному зростанні цін та інфляції утримати сім’ю за ці кошти чи вижити самому ?! 
  
І все це при тому, що практично всі працівники мають вищу юридичну освіту, яка вважається однією з найпрестижніших, отримати яку важко, як через шалений конкурс при вступі у ВУЗ, так і через її офіційну вартість в 7-8 тис. Доларів США. Нескладно зробити математичний розрахунок і порахувати, що при зарплаті в 30-40 Євро, кредит на таку освіту, якщо не витрачати заробітної плати на життя, можна повернути приблизно через 20 років. А там можна вже й би почати заробляти, але вже час іти на пенсію.         
В січні 2005 року чуємо в засобах масової інформації про підвищення посадових окладів державних службовців, в тому числі і працівників суду, на 10 відсотків. Однак, той же помічник судді місцевого районного суду загальної юрисдикції за січень 2005р. реально отримав “на руки” тих же мінімальних 260 грн., в той час, коли чуємо від державних службовців з інших установ про те, що вони отримали значно вищі заробітні плати вже з надбавкою. Але враховуючи наявні посадові оклади, навіть за умови виплати такого підвищення, зміни будуть відчутні за умови збільшення окладу не на 10 відсотків, а в 10 разів !
Не виправдало наших сподівань і створення Державної судової адміністрації України, завданням якої є в першу чергу матеріально-технічне забезпечення судів. Ситуація із заробітної плати і надалі залишається м’яко кажучи невтішною.
Нікому не треба доводити того, наскільки важливим є нормальне функціонування судової гілки влади в Україні. В процесі останніх виборів Президента України кожен громадянин нашої держави зміг переконатися в важливості прийнятих судами рішень. 
Чи “заслуговує” судова влада на таке жебрацьке існування, яке ставить її у фінансову залежність ?!
Просимо врахувати, що ми є державними службовцями і відповідно до законодавства не маємо права брати участь у страйках і наше звернення є єдиним засобом відстояти свої права.
Враховуючи вищенаведене, переконливо просимо не відправляти наше звернення “за підвідомчістю” в нижчестоящі органи, а кожному з Вас особисто вжити заходів для виправлення такої ганебної ситуації. Зокрема, очікуємо :
 
1. Від Президента України – видання відповідних указів і розпоряджень, скористатися правом законодавчої ініціативи з цих питань у Верховній Раді України, тощо;
2. Від народних депутатів України – зачитання цього звернення на сесії Верховної Ради України, прийняття відповідних нормативно-правових актів з цих питань, тощо;
3. Від Прем’єр-Міністра України – забезпечити видання КМ України відповідних постанов і розпоряджень, скористатися правом законодавчої ініціативи з цих питань у Верховній Раді України, забезпечити включення у Держаний бюджет України цільових коштів на заробітну плату працівників суду, виділення їх в повному об’ємі та здійснення контролю за їх цільовим використанням, тощо;
4. Від начальника Державної судової адміністрації України та голови Верховного Суду України – відстоювання у вищих органах законодавчої і виконавчої влади в першу чергу належного фінансування оплати праці працівників суду, використання виділених коштів за їх цільовим призначенням, “наближення” апарату територіальних управлінь ДСА України до проблем судів, тощо;
5. Від професійних спілок України – відстоювання інтересів працівників суду на всіх рівнях, тощо;
6. Від засобів масової інформації України – опублікування та висвітлення цього звернення, проведення журналістських розслідувань, репортажів, інтерв’ю, обговорень, тощо;  
7. Від суддів та працівників всіх судів України – підтримання нашого звернення і надіслання його з Вашими підписами вищевказаним адресатам та загальнодержавним, регіональним та місцевим засобам масової інформації.        
 
Сподіваємося, що нас буде почуто і Ви нас правильно зрозумієте ! А для того, щоб зрозуміти наше становище, уявіть собі, що Ваш єдиний дохід на місяць складає 180-270 грн. і Вам за ці кошти потрібно не тільки жити самому, а й утримати сім’ю !  
 
З повагою,
працівники …… суду:
 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

В Лондоне пригрели чиновницу Лени-Космоса

Марина Погибко, просившая летом этого года предоставить ей политическое убежище в Великобритании, на днях получила его. Об этом LB.ua стало известно…
АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…
НОВОСТИ