ORD
16.09.2019 г.
Як отримують УБД “АТО-туристи” із КНЦ,за які заслуги

Про підполковника Орищина Ю.Д. із КНЦ написано дійсно багато інформації про зловживання посадовим становищем, багато гіркої, але таки правди і це йому не довподоби… Найбільше обурює людей, справжніх Ветеранів війни в ОСС, що Орищин Ю.Д. незаконно отримав учасника БД, пільги собі, своїй сім”ї, отже і незаконно отримав земельні ділянки с.Боянець Сокальського р-ну Львівської області (декларація НАБУ за 2018 р.) всього за декілька днів перебування. Про це всі знають і мовчать, бо бояться сказати. Орищин Ю.Д. не був бійцем, що отримав контузію, каліцтво чи поранення під час виконання завдань у зоні ООС. Він не виконував ніяких бойових завданнь в умовах безпосереднього зіткнення. Тож і правило менше 30 днів на Орищина Ю.Д. не поширюється. Надати інформацію Орищин Ю.Д. будь-яку інформацію, що до отримання ним УБД в грубій відмовляється… Походу В КНЦ викрили ще одного “військового туриста”, який отримав УБД за цілком сумнівні заслуги… Можливо військова прокуратура таки зможе пояснити, чи підтвердити правомірність отримання даним офіцером пільг УБД? — За пять років війни в Україні сформувалася нова категорія людей – учасники бойових дій, вони ж – учасники АТО або ветерани війни.

Зараз їх налічується понад 346 тисяч. Та бойові дії на Донбасі тривають, тож ця цифра буде збільшуватися.

Статус учасника бойових дій часом складно отримати добровольцям, натомість є й інша категорія так званих “військових туристів”, які отримали його за сумнівні заслуги.

Пояснюємо, хто такі власники посвідчення УБД, які пільги мають учасники війни, їхні родини і діти, та що дає статус учасника АТО. Хто такі учасники бойових дій, учасники АТО та ветерани війни?

До 2014 року учасник бойових дій асоціювався в українців із ветеранами Другої світової війни та військовими, які брали участь у миротворчих місіях в інших країнах. Однак з початком антитерористичної операції на сході України цей список розширився.

Зараз учасниками бойових дій вважаються бійці Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ, Міністерства внутрішніх справ та добровольчих батальйонів, які воювали проти російської агресії в Донецькій та Луганській областях.

Поняття “учасник бойових дій” тотожне визначенням “учасник АТО” та “ветеран війни”. Однак останнє також означає, що під час бойових дій військовослужбовець отримав поранення чи контузію та має статус людини з інвалідністю внаслідок війни. Скільки українців мають статус учасника бойових дій?

За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, на 1 жовтня цього року статус учасника бойових дій отримали 346 160 людей.

Більшість з них – 234 605 – військовослужбовці Збройних сил та розвідки, 33 409 – Національної гвардії, 32 481 – Міністерства внутрішніх справ, 19 549 – Державної прикордонної служби та 10 745 – Служби безпеки.

Складніше підрахувати бійців добровольчих батальйонів, які отримали статус УБД.

По-перше, з 2015 року, згідно з Мінськими домовленностями, всі добровольчі батальйони були переведені до складу офіційних структур Міноборони та МВС.

По-друге, досі є добровольці, які офіційно не визнані учасниками бойових дій…

Отримати статус УБД може будь-який військовослужбовець, незалежно від звання, який виконував завдання в зоні проведення АТО (зараз – операції Об’єднаних сил) не менше ніж 30 днів.

Відповідні документи, які підтверджують перебування та участь військового в бойових діях, на розгляд спеціальної комісії подає командир військової частини або підрозділу.


Fix address: http://ord-ua.com/2019/09/16/yak-otrimuyut-ubd-ato-turisti-iz-kntsza-yaki-zaslugi-/