ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Адвокат судді розповів про союз популярного заявника з працівником СБУ

Адвокат голови Баришівського суду Олександра Лисюка стверджує про провокацію з боку працівників правоохоронних органів. Про це йшлося у підготовчому засіданні у Вищому антикорупційному суді, повідомляє «Судовий репортер». Євген Шкурідін є захисником судді Лисюка у справі про 2500 доларів хабара, а також судді Подільського суду Києва Тетяни Войтенко. Обох звинуватили в корупції за заявами Максима Святненка.

Оперативний супровід справ проти Лисюка і Войтенко здійснював один і той самий співробітник СБУ – Юрій Бельдій.

Адвокат переконує, що заяви Святненка в обох справах мають багато спільного. По-перше, він звертався в СБУ, хоча є юристом і мав розуміти, що отримання неправомірної вигоди суддями є підслідністю НАБУ. В обох справах працюють ті самі прокурори, які знали, що Святненко вже став заявником в іншій справі.

Крім того, Святненко брав участь у конкурсі на посаду в НАБУ – начальника відділу по роботі зі свідками та заявниками.

«Щонайменше з травня 2017 Святненко регулярно відвідував приміщення Головного управління СБУ в Києві та Київській області… в якому працює оперативний працівник Бельдій… Щонайменше з травня 2017 Святненко з номера телефону, який він зазначав, неодноразово з’єднувався з телефоном, яким користується оперативний працівник Бельдій. Тобто ці особи були знайомі щонайменше за декілька місяців до внесення відомостей в ЄРДР. З’єднання відбувалися майже кожного дня та неодноразово», – сказав адвокат Шкурідін.

У справі судді Баришівського суду детектив отримував тимчасовий доступ до трафіку за мобільним телефоном Святненка та судді Лисюка.

5 вересня 2017 Святненко вперше звернувся до Баришівського суду з позовними заявами в інтересах двох своїх клієнтів, після чого випадково зустрів у коридорі суддю Лисюка. Однак, як зазначає адвокат судді, із протоколу огляду вбачається, що Святненко телефонував голові Баришівського суд Лисюку ще напередодні подачі позовів – 4 вересня. Також він зробив п’ять телефонних викликів до судді 5 вересня. Відомості до ЄРДР були внесені через десять днів.

Також Шкурідін аналізував справи, з якими звернувся Святненко.

Шкурідін впевнений, що справи були створені штучно для передачі до Баришівського суду з метою провокації злочину.

Перша – за позовом Білоуса до Зуєва і ТОВ «Лубенське шляхобудівельне управління №9», ТОВ «Юридичне бюро «Юржитло».

Початково «Лубенське шляхобудівельне управління №9» начебто заборгувало 11 млн грн бюро «Юржитло» за юридичні послуги. При цьому офіційно єдиним працівником «Юржитло» є Святненко.

Такий спір між юридичними особами мав би розглядатися в господарському суді. Але «Юржитло» відступило право вимоги коштів своєму співзасновнику Артуру Білоусу, який був народним депутатом у 1998-2002 рр.

Сергій Зуєв на допиті розповів, що особисто знав Святненка і був винен йому 1 тисячу гривень. Далі він нібито уклав із «Лубенським шляхобудівельним управлінням №9» договір поруки на суму 1 тисяча гривень в межах загального боргу 11 мільйонів. Так у справу було введено відповідачем жителя села Лук’янівка Баришівського району Зуєва для визначення територіальної підсудності. Але в сільраді повідомили, що Зуєв у них ніколи не проживав. Захисники судді допитали сільського голову, який розповів, що на початку вересня 2017 до нього звернувся знайомий співробітник правоохоронного органу Пономаренко і деяка Катерина Сухаревська з проханням терміново зареєструвати Зуєва в Баришівському районі. Сільський голова відмовив, тому що Зуєв не приїхав сам і не був знятий з військового обліку і з попереднього місця реєстрації у Подільському районі Києва. Тоді Зуєв знявся з реєстрації і з’явився особисто та був прописаний.

Святненко написав заяву про злочин через десять днів після дзвінків до судді і саме в той день Зуєв отримав реєстрацію в Баришівському районі.

Друга справа – за позовом Семенова до Малюти, в якій Святненко представляв інтереси позивача. Як повідомляє адвокат, після затримання судді Лисюка у сторін одразу зник інтерес до цієї справи: учасники жодного разу в засідання не з’явилися і спір залишили без розгляду.

На допиті Сергій Семенов сказав, що є безробітним. У 2012 він був зареєстрований у Миколаєві по вул.Іванова, 21. Адвокат перевірив адресу вказану Семеновим і з’ясував, що там знаходився Миколаївський обласний центр обліку бездомних громадян. Але, за матеріалами справи, Семенов позичив Тетяні Малюті 1 мільйон 300 грн.

Стосовно Малюти з’ясувалося, що вона була заявником у справі за звинуваченням в одержанні хабара заступником начальника Баришівського відділення поліції майором Павленком. У травні 2017 суддя Лисюк повернув прокурору обвинувальний акт щодо Павленка. Оперативний супровід справи здійснювало ГУ СБУ в Києві та Київській області. Пізніше справу проти Павленка закрили у зв’язку з вбивством підозрюваного. 32-річного заступника начальника місцевого відділення поліції у травні 2019 в нічний час застрелили на терасі кафе за 100 метрів від поліцейського відділку.

Адвокат Шкурідін вважає, що приводом для переслідування судді Лисюка стала його принципова позиція у справі проти покійного замначальника поліції Павленка.

Адвокат Євген Шкурідін у підготовчому засіданні подав скаргу на постанову прокурора Вадима Кохна про проведення НСРД і контроль за вчиненням злочину. захист просив скасувати постанову прокурора і водночас розцінювати це як заяву про провокацію злочину.

Суд, посилаючись на завдання підготовчого судового засідання, у задоволенні скарги відмовив. Скасування постанови призвело б до визнання всіх зібраних доказів недопустимими і вирішення справи у підготовчому засіданні. Тому суд у задоволенні скарги відмовив, але наголосив, що захиснику треба обов’язково звертати увагу на ці обставини під час розгляду справи по суті.

Прокурор Віталій Шкрум вважає, що порушень з їх боку не було і, зокрема, відсутність ознак провокації є обґрунтована в постанові.

«Це намагання сформувати позицію суду і надати оцінку доказам, які судом не досліджувалися», – сказав прокурор Шкрум з приводу скарг захисника Шкурідіна.

Водночас суд задовольнив клопотання адвоката про витребування з Київської місцевої прокуратури №7 копії документів в іншій кримінальній справі.

Шкурідін пояснив, що у 2015 році колишній власник компанії Praktiker (мережі будівельних супермаркетів) Олексій Мечинський звернувся до Подільського управління поліції з заявою про те, що Бельдій і Святненко викрали його та вчиняли до нього насильницькі дії. Точно невідомо, чи працював вже на той час Бельдій в СБУ. Мечинський говорив, що Бельдій схиляв його до співпраці для вирішення судових спорів ТОВ «Практікер Україна» шляхом підкупу суддів та інших осіб. За даними ЗМІ, у 2015 році СБУ видала Praktiker застереження, побачивши в діях компанії, яка виїхала з окупованої Макіївки, ознаки взаємодії з «ДНР» і фінансування тероризму. Мечинський це спростовував.

Додамо, що у серпні 2019 заявник Святненко також став відомий як потерпілий у справі проти заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.

 

«Судовий репортер» 

 
Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

24.01.2020 10:59 papik66

ну что. тут сделаешь. как поется в песне. люди встречаются. люди влюбляются. женятся…


24.01.2020 13:07 Нет провокациям.

Уважаемые соотечественники! Жертвой провокации со стороны таких правоохренителей может стать каждый из вас. Желая показать активную борьбу с коррупцией. Отдельные уроды из СБУ в нарушение действующего законодательства и ведомственных нормативных актов, пока прокуратура типа реформируется, завели себе профессиональных провокаторов, которые холят среди вас и по заданию СБУ предлагают вам взять взятку. Уже даже идет соревнование, кто из них больше сдаст. К сожалению эти борцы даже не умеют на законных основаниях правильно задокументировать событие. Вспомните дело брильянтовых прокуроров, дело Охендовского и другие. Этот произвол чинится на ваши деньги, на уплаченные вами налоги.Нужна нам такая СБУ?


24.01.2020 14:44 мусорок

13.07 — а ты не бери у правокатора взятку а напиши на него заяву АЛЕНЬ. Кстати провокация не освобождает ТЕБЯ от тюрьмы. Вот если бы тебе ПОДКИНУЛИ бабло чи наркоту то тут уже другой состав.


24.01.2020 14:49 мусорок

“провокаторы” к обычным честным гражданам обычно не приходят, а приходят к тем кто БЕРЕТ. Когда ТЕБЕ п и д о р у взяточнику предлогают взять хабар, ты можешь: 1. Отморозиться и послать на хуй хабародавця и он уйдет. 2. Вызвать полицию и задуккментировать факт запропонування тебе хабара и сать героем. 3. Согласиться на предложение взять хабар за исполнение либо не исполнение своих должностных обязанностей.

примечание: Из практики 99,9% соглашаються на третий вариант. Че за сопли тогда?


24.01.2020 16:01 Точно!

Точно!


24.01.2020 16:55 В толпе нет истины

Слышь, ты людей не оскорбляй! Наверное пишешь по ихнему заданию. Провокации бывают и беспределу. Тебе наверное известно слово торпеда. Если не знаешь, то спроси у своего опера. А в принципе, что вам обьяснять.


24.01.2020 16:55 Маленька хвойда

Бельдій, Святненко. Які знайомі та приємні хлопці! Люблю Вас, Котики!


24.01.2020 16:58 Совет озабоченым!

У вас, что не слово, то пиджор, вам же культурным гражданам не единожды советловали, трахните друг друга и успокойтесь.


24.01.2020 16:58 Совет озабоченым!

У вас, что не слово, то пиджор, вам же культурным гражданам не единожды советловали, трахните друг друга и успокойтесь.


24.01.2020 16:58 Совет озабоченым!

У вас, что не слово, то пиджор, вам же культурным гражданам не единожды советловали, трахните друг друга и успокойтесь.


24.01.2020 17:27 адвокат Константин Кравчук

…нормальная практика в работе органов — заниматься делами им не подследственными, один фиг суды на это внимания не обращают…и нет бы расследовать какое страшное убийство или грабеж с разбоями, ан нет! все дела только с фирмачами….


24.01.2020 17:46 Тот кто видит насквозь твое нутро

Товарищи “псевдодвокаты” регулярно несущие часть гонорара судьям и т.п. Вы разберитесь в своих “делах” и пока Вы в них разбираетесь у Вас вообще не хватит времени порочить офицеров из нпу и сбу, которые между прочим еще остались!!! Вступив в полемику Вы изначально ее проиграли!!! Вас разбавят ..(пис-пис)..как разбадяженный виски…До встречи на полях процесуальных сражений


24.01.2020 18:22 Пошёл и заявил

“Торпеда”, то есть мусорское говно, вбрасывает 100 или 200 меченых баксов и выходит. Дверь еще не закрылась, а в нею тут же вваливаются “борцссуны с коррупцией” — мусоропедрилы и начинают обыск со всеми вытекающими последствиями для “хабарныка”. В любом случае вариант для мусоропедрил беспроигрышный: или бабла срубят с взяткополучаеля, или начальство похвалит.

Вот и успей тут заявить про “провокацию взятки”


24.01.2020 18:47 Аристарх Спиридонович

Намазываем ручку двери “светлячком”, ложим в стол 5 зелени и на следующий день приводим мало мало “заявителя”, заходим, изымаем, отчитываемся, качаем, получаем, намазываем ручку машины ”светлячком”…………………..


24.01.2020 20:08 мусорок

18.22 — П И Д А Р О К, так тебе могут тока шмаль подбросить если быковать начнешь, когда тебя за ебок ребенка приняли со стоячим писюном и спущенными штанами. “торпеды” работают по ИНОМУ. Хотя кому я это говорю? П И Д О Р У из 212?


24.01.2020 20:14 мусорок

Аристарху, ты ЕБАНЬКО от рождения чи после того как мама из пизды тебя на пол уронила? Сначала ТОРПЕДА делает предварительные записи разговоров, при чем иницыатива про хабар ни в коем случае не должна исхотить из ЕГО уст. Только когда ВЗЯТОЧНИК сам начнет ВЫМАГАТЬ хабар, тогда кабанчиком с поданням в прокуратуру и за санкциями в суд. Потом книжка, банк, деньги, понятые, вручение, передача, осмотр МП, все под видео и аудио при понятых ит.д. и т. п. А то шо ты ЖЕРТВА аборта привер в пример это ДРУГИЕ СОСТАВЫ ПРЕСТУПЛЕНИЯ. Ебать убогих развелось. Сто пудово ты голосовало за ЗЕ буратино терпила.


24.01.2020 20:22 мусорок

Жертва аборта, какой “светлячек” в 21 веке?! Ты че АЛЕНЬ кино про Голобородько пересмотрелся? Клоун тупорылый. “светлячком” можно разве что тебе ОЧКО намазать и посмотреть кто тебя в него долбит.


24.01.2020 20:28 мусорок

у ТЕРПИЛ очень примитивное понимание процесса, на то они и ТУПЫЕ терпилы голосовавшие за Голобородько. С таким уровнем мышления вы хоть бы задумались ЗАЧЕМ ВАМ ТЕРПИЛАМ подкидывать ДЕНЬГИ?! Проще и ДЕШЕВЛЕ и НАДЕЖНЕЙ было бы засуть ВАМ закладуху из герыча в ЖЕПУ и РГД в карман завернутую в газету ДЫРЫ или ЛУГАНДЫ и пришить половину УК. ДАУНЫ.


24.01.2020 20:56 мусорок

20.32 то шо ты ЕБАЛ мудачука то твое ПРАВО как избирателя ЗЕленого РОГОПИЛА буратино Оманского. А коломойского слабо ВЫЕБАТЬ? Эту бешенную жидовскую СОБАКУ путинскую? Почему МУДАЧУК до сих пор на свободе ЗЕ П И Д О Р ответь?


24.01.2020 21:14 20:08

Так вот ты, мусоропедрило, и кидал ту “шмаль”.Не ради дела, а шоб начальство похвалило, если бабла с заказчика или “взяткодателя” не получал. Чмо смердючее


Комментировать