ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Як отримують УБД “АТО-туристи” із КНЦ,за які заслуги

Про підполковника Орищина Ю.Д. із КНЦ написано дійсно багато інформації про зловживання посадовим становищем, багато гіркої, але таки правди і це йому не довподоби… Найбільше обурює людей, справжніх Ветеранів війни в ОСС, що Орищин Ю.Д. незаконно отримав учасника БД, пільги собі, своїй сім”ї, отже і незаконно отримав земельні ділянки с.Боянець Сокальського р-ну Львівської області (декларація НАБУ за 2018 р.) всього за декілька днів перебування. Про це всі знають і мовчать, бо бояться сказати. Орищин Ю.Д. не був бійцем, що отримав контузію, каліцтво чи поранення під час виконання завдань у зоні ООС. Він не виконував ніяких бойових завданнь в умовах безпосереднього зіткнення. Тож і правило менше 30 днів на Орищина Ю.Д. не поширюється. Надати інформацію Орищин Ю.Д. будь-яку інформацію, що до отримання ним УБД в грубій відмовляється… Походу В КНЦ викрили ще одного “військового туриста”, який отримав УБД за цілком сумнівні заслуги… Можливо військова прокуратура таки зможе пояснити, чи підтвердити правомірність отримання даним офіцером пільг УБД? — За пять років війни в Україні сформувалася нова категорія людей – учасники бойових дій, вони ж – учасники АТО або ветерани війни.

Зараз їх налічується понад 346 тисяч. Та бойові дії на Донбасі тривають, тож ця цифра буде збільшуватися.

Статус учасника бойових дій часом складно отримати добровольцям, натомість є й інша категорія так званих “військових туристів”, які отримали його за сумнівні заслуги.

Пояснюємо, хто такі власники посвідчення УБД, які пільги мають учасники війни, їхні родини і діти, та що дає статус учасника АТО. Хто такі учасники бойових дій, учасники АТО та ветерани війни?

До 2014 року учасник бойових дій асоціювався в українців із ветеранами Другої світової війни та військовими, які брали участь у миротворчих місіях в інших країнах. Однак з початком антитерористичної операції на сході України цей список розширився.

Зараз учасниками бойових дій вважаються бійці Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ, Міністерства внутрішніх справ та добровольчих батальйонів, які воювали проти російської агресії в Донецькій та Луганській областях.

Поняття “учасник бойових дій” тотожне визначенням “учасник АТО” та “ветеран війни”. Однак останнє також означає, що під час бойових дій військовослужбовець отримав поранення чи контузію та має статус людини з інвалідністю внаслідок війни. Скільки українців мають статус учасника бойових дій?

За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, на 1 жовтня цього року статус учасника бойових дій отримали 346 160 людей.

Більшість з них – 234 605 – військовослужбовці Збройних сил та розвідки, 33 409 – Національної гвардії, 32 481 – Міністерства внутрішніх справ, 19 549 – Державної прикордонної служби та 10 745 – Служби безпеки.

Складніше підрахувати бійців добровольчих батальйонів, які отримали статус УБД.

По-перше, з 2015 року, згідно з Мінськими домовленностями, всі добровольчі батальйони були переведені до складу офіційних структур Міноборони та МВС.

По-друге, досі є добровольці, які офіційно не визнані учасниками бойових дій…

Отримати статус УБД може будь-який військовослужбовець, незалежно від звання, який виконував завдання в зоні проведення АТО (зараз – операції Об’єднаних сил) не менше ніж 30 днів.

Відповідні документи, які підтверджують перебування та участь військового в бойових діях, на розгляд спеціальної комісії подає командир військової частини або підрозділу.

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

16.09.2019 15:41 Військовій прокуратурі Західного регіону України

Будь-ласка, проведіть службове розслідування та надайте правову і законну оцінку викладеним фактам, вжийте дієвих заходів та припиніть хабарництво, корупцію, зловживання службовим становищем підполковником Орищиним Ю.Д. за період перебування Орищиним Ю.Д. на посаді начальника розплідника службових собак КНЦ ДПСУ, м. Великі Мости Львівської області. Підполковник Орищин Ю.Д. зловживаючи своїм службовим становищем змушує своїх підлеглих робити постійні ремонти як в підрозділі так і на павільйонах службових собак, за власний рахунок військовослужбовців-кінологів. Просимо, щоб військова прокуратура регіону провела вивчення законності надання статусу учасника бойових дій АТО-туристу Орищину Ю.Д., та чи законно, і на якій підставі він отримав земельні ділянки під будівництво, гараж, садівництво. Тоді як для справжніх ветеранів АТО землі в п.Ройка немає. Орищин займається коррупційною діяльністью на розпліднику собак. При закупівлі собак для частини завищує ціни та отримує не правомірні вигоди.


16.09.2019 16:09 Это мое мнение , извините “військові туристи” кому не нравится

А почему эти случайные люди (“ці випадкові люди”) должны пользоваться льготами как участники боевых действий, участники АТО, ветераны войни, воевавшие за Украину, проливавшие свою кровь, ставшие инвалидами войны, а многие из них из добробатов о корочке УБД или льготах даже и не думали. Считаю это не чесно и не справедливо, это подлый обман, по отношению участникам войны, обворовывать настоящих АТОШНИКОВ, такими вот типа Орищиных, Сидоровых и др… А значит он и ему подобный — ЗЛОЧИНЕЦЬ.


16.09.2019 16:18 Чи всі чесно отримали статус учасника бойових дій?

Із моменту, коли військовослужбовці почали отримувати статус УБД, серед них з’явилося поняття “Військовий туризм”. Це коли отримують посвідчення учасника бойових дій ті, хто не брав участь у боях. Як це можливо?

Фактично, зоною проведення АТО вважаються й мирні чи звільнені міста, наприклад, Краматорськ, Бахмут чи Слов’янськ. Воювати там не треба, а перебування там протягом 30 днів є підставою для отримання статусу УБД, відповідно – повного пакету пільг.

Проблема незаконного отримання статусу учасника бойових дій виникала ще на початку війни, коли з’явилася інформація про “бойових” прокурорів Донецької області. Завдяки цьому вони уникнули люстрації.

Але проблема актуальна й досі. Так, у червні цього року військова прокуратура Західного регіону заявила, що береться за “військових туристів”. Мовляв, провівши моніторинг ЗМІ та соцмереж, поспілкувавшись з реальними учасниками АТО, виявилося, що “серед чинних та колишніх військовослужбовців виникла соціальна напруга”. Причина – дехто отримав статус УБД, хоча перебував у тилу й не брав фактичної участі в боях. За що можуть позбавити статусу УБД?

Згідно з постановою Кабміну, підстави для позбавлення статусу учасника війни такі:

вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в АТО чи ООС; недостовірна інформація про участь у відсічі російської агресії на сході України; відмова військового від статусу.

На сьогодні статусу позбавили 155 людей.


16.09.2019 16:34 Volodymyr Gunko

АТО туризм, “мертві душі” в/ч 3057, https://www.youtube.com/watch?v=VUjcIZH_JMc


17.09.2019 10:27 Він

????


18.09.2019 15:43 Полторак обіцяє вирішити проблему "військового туризму"

Так звані “військові туристи” більше не отримуватимуть статус учасника бойових дій та відповідні пільги.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявив міністр оборони Степан Полторак. За словами Полторака, він знає про таке явище як “військовий туризм” окремих військовослужбовців, які обіймають керівні посади, до зони проведення АТО: вони їдуть ненадовго у безпечні місця, на кшталт Краматорська, а потім повертаються й оформлюють собі статус учасника бойових дій. Він зазначив, що на таких “військових туристів” в бюджеті немає коштів, і тому вже у січні ця проблема буде вирішена. “Ми поведемо спільну нараду за участі усіх силовиків, які беруть участь в АТО, й обговоримо цю проблему. Тут потрібно наводити лад. Треба припиняти “військовий туризм”, тому що дійсно таке буває, коли військовослужбовець приїхав на тиждень, а отримав статус учасника бойових дій раніше, ніж той, хто півроку воював. Бюджет України не витримає такої кількості учасників бойових дій, які насправді не брали участі у бойових діях. І це взагалі несправедливо для тих хлопців, які щодня ризикують життям. І тут ми наведемо порядок”, — запевнив Полторак. Читайте такожПолторак розповів, скільки років піде на реформу Міноборони, Генштабу та ВСУ У жовтні Міноборони заявляло, що статус був наданий 75 712 військовим, причому за першу половину місяця такий статус отримав 4 481 військовослужбовець та працівник ЗСУ. Як повідомляв УНІАН, у свою чергу, за даними Міністерства внутрішніх справ, станом на 16 жовтня статус учасника бойових дій отримали 50,5 тис. правоохоронців.


18.09.2019 16:04 Про факти "АТО-туризму" в вашій частині телефонуйте у військову прокуратуру

Контактний телефон військової прокуратури Західного регіону України для усного звернення громадян за допомогою засобів телефонного зв”язку: (032) 233 — 31 — 18, Для роботи з електронними зверненнями громадян: шляхом заповнення електронної форми.

Відповідальний за доступ до публічної інформації у військовій прокуратурі Львівського гарнізону Західного регіону України — військовий прокурор Львівського гарнізону Західного регіону України майор юстиції Савинець Владислав Васильович. 79007 м. Львів, вул. Клепарівська, 20 Контактний телефон військової прокуратури Львівського гарнізону Західного регіону України для усного звернення громадян за допомогою засобів телефонного зв”язку: тел.-факс: 032-297-02-81 електронна адреса: lv@vpzhr.gp.gov.ua


18.09.2019 16:05 .ххх

Тю, так возьмите и проверьте шахтёрские пенсии на Донбассе. Таких туристов, подобных вашим, найдёте там %-ов 70! Это точно.


18.09.2019 16:12 Статус УБД: прокуратура почала перевірку "військових туристів"

Так звані військові туристи їздили на Донбас на кілька днів, після чого отримували статус учасника бойових дій. Військова прокуратура Західного регіону розпочала перевірку.

Правоохоронці встановили, що серед чинних та колишніх військовослужбовців учасників АТО виникла соціальна напруга, викликана отриманням окремими бійцями статусу ветерана. Йдеться про осіб, котрі знаходилися в тилу і фактичної участі у бойових діях не брали.

Також можливим був сценарій, коли деякі військові участі у бойових діях не брали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, а згодом, у лічені тижні, отримали статус УБД. Тоді як стандартно ця процедура для справжніх захисників, котрі стримували агресора-окупанта, розтягувалась на тривалий період.

Деякі ж з військовослужбовців взагалі воювали лише формально – окремі особи були включені в склад сил та засобів, які справді залучались та брали безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областей. Вони отримали статус УБД та, відповідно, низку пільг і грошових виплат.

Йдеться про так званий військовий туризм. У відомстві просять звертатися з інформацією про подібні випадки до військової прокуратури Західного регіону, які обіцяють дослідити та вжити відповідних заходів.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому проект закону про надання державою 50% знижки на придбання житла ветеранами АТО


18.09.2019 16:16 для ххх

Трудно с тобой не согласится… Круто работает сейчас в Украине два рынка: по выдаче удостоверения УБД и выдаче пенсийного удостоверения шахтерам


18.09.2019 16:30 Військові туристи. Як чиновники швидко отримують статус учасника БД

Статус учасника бойових дій АТО одними із перших почали здобувати кабінетні генерали і чиновники, які дуже часто навіть не мають жодного стосунку до війни на Сході. Програма Дембель на 2+2 розказує, як саме їм це вдається.

Військові туристи – саме так називають кабінетних клерків, які незаконно присвоюють собі бойовий статус.

“В мене достатньо багато знайомих і в Міністерстві оборони, і в Генеральному штабі, і практично поголовно всі мої знайомі стали учасниками бойових дій, — розповідає народний депутат України Дмитро Тимчук. – Особливо прикрим є те, що на той момент не передовій, тобто в підрозділах, які безпосередньо брали участь в бойових зіткненнях, далеко не кожний солдат мав цей статус. Навпаки, вони тільки-но почали його отримувати”. У Законі України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту чітко сказано, що учасниками бойових дій можуть бути лише особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів. Проте, майже всі працівники 12 силових структур вдало цим скористалися. Виявляється у боях брали участь 26 прокурорів Донеччини на чолі з Миколою Франтовським, співробітник СБУ Василь Пісний, який “прославився” інцидентом із нардепом Володимиром Парасюком, ректор Національної Академії прокуратури Олег Литвак, який відвідав виїзну нараду у Краматорську і став учасником бойових дій, заступник міністра регіонального розвитку та ЖКГ Дмитро Ісаєнко, якого депутати прямо в станах парламенту змусили написати заяву про відмову від посвідчення. І це лише невеликий перелік тих, хто несправедливо отримав статус. За інформацією Всеукраїнської спілки ветеранів АТО, 2/3 носіїв статусу учасника бойових дій не брали участі у боях.


18.09.2019 16:31 -//-

Ситуація взагалі стала критичною, коли статус УБД стали видавати у Міжвідомчих комісіях при силових структурах. Чиновники діють за простою і законною схемою – оформлюють відрядження у зону АТО, приїжджають на 3 дні у мирний Краматорськ чи Слов’янськ, які знаходяться далеко від лінії розмежування, але за документами є зоною проведення антитерористичної операції, відмічаються, що перебувають на території військових дій. І весь пакет пільг у кишені. Та найголовніше – власники такого посвідчення не підпадають під люстрацію, а після публічної відмови від нього – можна відновити посвідчення через суд. “90 % вищого керівництва силових відомств цей статус всі отримали”, – припускає член міжвідомчої комісії з надання статусу УБД АТО Андрій Мамалига. Щодня ця цифра зростає.


18.09.2019 17:15 Військові туристи: статус учасника БД першими отримали кабінетні чиновники

Прикро, коли реальні захисники, щоб отримати хоч якусь допомогу, змушені роками оббивати чиновницькі пороги, в той час їхніми пільгами успішно користуються паркетні генерали та депутати. Статус учасника бойових дій одними з перших почали здобувати кабінетні генерали. Військові туристи – так називають клерків, які незаконно присвоїли собі статус. Власники посвідчення не підпадають під люстрацію. Цим вміло скористалися співробітники 12 силових структур. https://www.youtube.com/watch?v=XWcMBwMJ_j4


25.09.2019 9:27 NEWSONE: Кто такие “гастролеры АТО” и “VIP туристы АТО”?

NEWSONE: Кто такие “гастролеры АТО” и “VIP туристы АТО”?https://ua.vkadri.com/video/newsone-kto-takye-hastroleri-ato-y-vip-turysti- ato-26-02-19.html


25.09.2019 9:50 Старшина

Похоже скоро начнется война между ветеранами за УБД. Бабла на всех не хватит. К УБД можно причислять зав. летными столовыми, с аэродромов которых вылетали самолеты на Донбасс.


25.09.2019 9:50 Старшина

Похоже скоро начнется война между ветеранами за УБД. Бабла на всех не хватит. К УБД можно причислять зав. летными столовыми, с аэродромов которых вылетали самолеты на Донбасс.


25.09.2019 9:50 Старшина

Похоже скоро начнется война между ветеранами за УБД. Бабла на всех не хватит. К УБД можно причислять зав. летными столовыми, с аэродромов которых вылетали самолеты на Донбасс.


25.09.2019 10:05 УБД "АТО-туристи" отримують дуже просто , і юридично не підкопаєшся

А ще є категорія учасників БД, дійсно приймавших участь у бойових діях, що не можуть отримати цей статус УБД. Навпаки, такі собі “АТО-туристи” отримують за три дні перебування в Краматорську, Слов’янську чи Маріуполі, що далеко від лінії розмежування, а по документам є зоною проведення АТО. То ж АТО-туристи відмічаються, що перебувають на території військових дій, потім спокійно отримують пільги УБД.


25.09.2019 10:09 Хто такі “гастролеры АТО” і “VIP туристи АТО”? 26.02.19

Если одни участники АТО, четвертый год не могут получить гарантированное жилье или земельный участок. Имея при этом все необходимые документы и статусы. Другие в это время еще борются за право называться участником боевых действий. Некоторые бойцы, потеряли на фронте — конечности и теперь до конца жизни будут оставаться инвалидами. Сегодня они вынуждены обивать пороги госструктур — чтобы собрать десятки бумажек. И доказывать свое участие в боевых действиях. С другой стороны есть такие, которые не слишком напрягались чтобы получить вид УБД. Более того — даже, как говорится, не нюхали пороха. https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=WZxA3kyktDQ


25.09.2019 10:15 Космос

У каждого подразделения свои задачи. Зрв и ртв, например, не принимают непосредственного участия в бд, находятся в тылу, но они вносят вклад в общее дело — несут бч. И таких примеров масса. Для сидения в окопах есть специально обученые люди. Вот пусть и сидят. Нужно просто было сразу разграничить понятия: Непосредственное участие в ато/оос и обеспечение проведения ато/оос. Такие дела.


Комментировать