ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Віктор Трепак: «Порошенко почав пожинати плоди своєї судової реформи. Точніше – так званої реформи.»

Окружний адміністративний суд м. Києва визнав відсутність у голови ВККСУ С.Козькова та його заступника С.Щотки повноважень членів ВККСУ і заборонив їм виконувати повноваження членів ВККСУ. Випадок – екстраординарний. Адже проти керівництва ВККСУ пішов фактично піднаглядний їй орган.


Таку ситуацію можна розглядати і оцінювати по-різному. Як на мене, то, крім іншого, вона свідчить про те, що П.Порошенко почав пожинати плоди своєї судової реформи. Точніше – так званої реформи. Бо те, що з великою помпою колишнім президентом подавалося як судова реформа, насправді було підпорядкуванням судової влади президенту, утворенням судової вертикалі з центром на Банковій. Власне, у цій сфері, до речі, як і багатьох інших, П.Порошенко цілеспрямовано йшов стопами Януковича.


Шляхом складних конституційних і законодавчих маніпуляцій (конструктором і головним виконавцем яких був О.Філатов) під П.Порошенка «звели» два ключових органи у сфері правосуддя – Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і Вищу раду юстиції (яка стала Вищою радою правосуддя).
Образно кажучи, ці два органи стали руками президента. Після цього потрібні справи у судовій владі можна було робити «чужими руками». Власне, у цьому була головна «фішка» судової реформи від Порошенка-Філатова. На загал (зокрема міжнародний) реформа подавалася як деполітизація судової влади (позбавлення парламенту будь-яких повноважень щодо суддів) і посилення її незалежності (шляхом розширення повноважень ВККСУ та ВРП). Насправді ж робилося все, щоб за формально-показного дистанціювання глави держави від судової влади він отримав усю повноту реальних важелів впливу на неї. Щоб контролювати судову систему Порошенку достатньо було контролювати лише ці два органи.


І цього було успішно досягнуто шляхом наповнення цих органів «своїми» людьми. Очолювати нову ВККСУ «випало» партнеру О.Філатова по адвокатському бізнесу – С.Козькову, якого призначили членом ВККСУ одразу у 2014 р. Тоді ж до ВККСУ «зайшли» нові члени, в основному зорієнтовані на Банкову. І за їхньою допомогою почалося формування «нової» судової влади.
С.Козьков та його команда у ВККСУ повністю задовольняли П.Порошенка, а тому останній був кровно зацікавлений у її збережені. Членів ВККСУ було «задобрено» непомірними зарплатами (понад 250 тисяч гривень на місяць), а змінами до закону про судоустрій і статус постійно намагалися пролонгувати перебування цієї команди у ВККСУ. Але, схоже, Порошенко-Філатов перехитрили у цьому самі себе.


Річ у тім, що вісім з діючих (чи вже не діючих?!) членів ВККСУ були призначені у вересні-грудні 2014 р. – С.Козьяков, С.Щотка, Т.Весельська, А.Заріцька, М.Макарчук, М.Мішин, Ю.Тітов, В.Устименко. У лютому 2015 р. був прийнятий Закон «Про забезпечення права на справедливий суд» (набув чинності 28 лютого 2015 р.), яким строк повноважень членів ВККСУ було визначено 4 роки. У 2016 р. Законом «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що члени ВККСУ, обрані (призначені) на посади до набрання чинності цим Законом, продовжують виконувати свої повноваження до закінчення строку, на який їх обрано (призначено).


Отже, якщо слідувати звичайній логіці і букві закону, то прості підрахунки показують, що повноваження вказаних членів ВККСУ уже давно закінчились. Відтак, їхнє перебування на посадах членів ВККСУ (а С.Козькова та С.Щотки на посадах голови та заступника ВККСУ) є щонайменше сумнівним з точки зору закону, а як вказав суд – таке перебування є неправомірним. Відтак, вказана ситуація є небезпечною для правосуддя, адже поставлена під сумнів легітимність процедура формування суддівського корпусу та здійснення дисциплінарної практики щодо суддів.


Вказана ситуація має бути розв’язана невідкладно у виключно правовий спосіб. Зрозуміло, що попередня влада якомога довше хотіла би зберігати свій вплив на судову систему. Але їх інтерес є приватним, а перевага повинна бути надана інтересу державному та суспільному.

 

Віктор Трепак

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

27.05.2019 12:17 Тито

то, что при доне пЭдро всё решалось “под заказ родичей” (зачастую попросту недальновидно, ситуативно и коряво) не для кого НЕ секрет и данная ситуация, действительно тому доказательство…вывод один — нужно не разделять людей на укро-русско-говорящих, а всем вместе начинать отстраивать страну после руины, а для того, чтобы описанный в статье казус более не повторялся нужно начинать с Рады, откуда поганой метлой нужно выгнать балерин-пловцов-гиревиков-камбатов-актёров-рекетёров-бульдозеристов-козаков и прочий цирк, вместо всего этого балагана поставить чётких прагматико. вот когда городом будет управлять хозяйственник, а не спортсмен с отбитыми мозгами, тогда и в квартирах и дворах будет порядок и достойный уровень жизни всем жильцам….так и во всей стране.


27.05.2019 12:21 Всемирный наблюдатель

Правильно сделал.


27.05.2019 12:35 Хвати играться и что-то делать не понимая что

Де Голль такую проблему во Франции решил путём увольнения всех судей и комплектовал суды следователями со стажем работы не менее трёх лет. Хоз суды укомплектовал юристами специализирующимися на хоз делах и т д.


27.05.2019 12:37 Нестор Махно

Які реформатори ? . Ну не буде маланець для Украіни робити щось корисного. Менталітет від природи злодійський . Вкрав і вивіз вкадене за бугор. Вони з нас сміються , а ми чекаємо від них реформ.


27.05.2019 12:51 Тито мухну

причём тут маланец-немаланец? вся система гнилая — нужно менять вертикаль власти, причём всю а не ставить непрофессиональных демагогов к рулю, я вообще считаю , что нам пойдут на пользу эффективные, наёмные кризис-менеджеры, которые нам за НАШИ (огромные конечно) деньги (в виде заоблачных зарплат) построят хотя бы костяк чего то положительного (вспомните Пиночета и его “белых воротничков”)


27.05.2019 19:55 ПОЦ

Тито — ссакомен и гавноед! Толи терапевт употребляющий анализы, толи звязист терпила, в свое время обоссаный начкаром ВВшником, срет речевками, знавець петушиных углов, однако


27.05.2019 20:35 Юрій Патріот

В такому випадку зайво отриману ними зарплату(після закінчення повноважень) треба стягнути!!!!


28.05.2019 9:22 Пассажир

Це добре, що врешті решт люди починають розуміти суть так званих “рехформ” та дійсні наміри “рехВОРматорів”.Увесь цинізм ситуції в тому, що для цього людям знадобилося 5 років, а 25 відстокам ще й до сих пір не зрозуміло, що їх просто “водили кругом пальця”, та ще й хуторяни з довідками від психіатра.


Комментировать