ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПРИВАТНА ФІРМА ПРОКЛАЛА БЕЗКОШТОВНУ ДОРОГУ ДО РІДНОГО СЕЛА ГЕНЕРАЛА СБУ

Ця ж фірма потім отримала по області десятки контрактів, а дослідження її діяльності вивело на депутата Барну та керівника ОДА. Комерційна фірма, яка заробляє на прокладанні шляхів, задарма збудувала дорогу у селі Лопушани на Тернопільщині. Безкоштовний асфальт вивів журналістів на цілу схему, за якою “доброчинці” непогано заробляють на тендерах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Першого в Україні благодійного шляху в село Лопушани немає навіть на картах. Тамтешні селяни зроду не знали, що таке асфальтне покриття, але добре знають, кому за нього дякувати. Кілька разів на рік цією дорогою в рідні місця їздить генерал СБУ, екс-начальник депаратменту боротьби з економічною злочинністю Василь Пісний, який народився в Лопушанах, там поховані його батьки. За дивним збігом обставин, асфальт закінчується саме біля цвинтаря.

Що має трапитися, щоби комерційна фірма, яка заробляє на прокладанні шляхів, раптом будувала їх власним коштом. Такий вияв благочинності ТСН зафіксувала в селі Лопушани на Тернопільщині. Безкоштовний асфальт вивів журналістів на цілу схему, за якою доброчинці непогано заробляють на тендерах. Проклала цю дорогу відома на ринку Тернопільщини фірма “Авакс-проф”. Її пояснення: тренувалися класти асфальт. “Зіткнулися з проблемою, що нема фахівців на техніку. Банально асфальтоукладчика знайти важко. Почали ми з тою технікою трошки там випробовувати, не знаю. Ну, вибрали це село, так вийшло”, — каже начальник виробничого відділу фірми Володимир Хоміцький.

Громадські активісти натякають, що насправді річ у преференціях: проклав дорогу – тобі допоможуть з тендерами, щоб заробити ще більше на інших шляхах. І підозрюють, що виконавець повністю “відіб’є” вартість “тренувальної” дороги на інших контрактах. Тим більше, нестачі в них немає – після прокладання асфальту в село Лопушани “Авакс-проф” отримала майже сотню контрактів в області за схемою “без конкурсу” – це коли держзамовник оголошує ремонт дороги 40-метровими шматками, а вартість робіт на кожному не перевищує 200 тисяч гривень. В цьому разі цілком законно можна обійтися без торгів.

 

Але є й інші варіанти – класичні піддавки. Тоді на тендер заявляються головний учасник і липові конкуренти, відбувається імітація торгів, а перемагає той, хто треба. Трапляється, що документи обох таких “конкурентів” готує одна і та сама людина. Виявити підставних “помічників” нескладно – зазвичай, фірма нещодавно створена і майже не має активностей на ринку. За приклад головний тернопільський автомайданівець натякає на фірму “Інвестбуд-2016”. Статутний капітал цієї організації – “аж” 300 гривень. Скидалися по сотні троє власників, одна з яких учителька на пенсії, чоловік котрої про бізнес дружини вперше чує. А за місцем реєстрації фірми розташоване сільське кафе, де про “Інвестбуд-2016” нічого не чули. Тим не менше, компанія фігурує у багатомільйонних торгах на ремонт доріг, але ніколи не перемагає.

В офісі тимчасово мешкають комбайнери з місцевого приватного підприємства, а головою є депутат обласної ради Василь Вислоцький. “Я навіть не знав, є ця фірма чи нема і шо вона робить. Тільки сьогодні дізнався, бо ви приїхали”, — заявив він журналістам. Розслідування разом із сільським головою виводить на бухгалтера “Інвестбуду”, а далі – на відомих братів. Один – нардеп-скандаліст Олег Барна, який полюбляє брудною лайкою спілкуватися з журналістами. Інший – голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Останній каже, що дорожніх фірм не реєстрував, але за дивним збігом донька співвласниці “Інвестбуду”, тієї самої вчительки-пенсіонерки, працює пліч-о-пліч з Барною – вона начальник відділу забезпечення діяльності керівництва області у Тернопільській ОДА. Втім, про причетність матері до бізнесу з автошляхами вона теж нібито вперше чує від журналістів.

 

Врешті-решт ТСН знайшла директора цієї компанії, це такий собі Ігор Смоляк. Він пояснив, що на вчительку фірму зареєстрував, бо вона подруга його мами, а на себе не оформлював, бо так порадили юристи. А чому прописав фірму в далекій і чужій йому Нагірянці та ще й у будинку депутата – пояснення ще дивніше: “Упіймав першого, хто біг. Кажу: така і така ситуація, хочу відкривати і щось думати. А він каже: добре”. Закон такі дивні реєстрації не забороняє, а оскаржувати торги можуть лише ображені конкуренти, яких безпідставно дискваліфікували. Їх і закликають це робити.

Кореспондент ТСН Мирослав Ганущак Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/na-ternopilschini-privatna-firma-proklala-bezkoshtovnu-dorogu-do-ridnogo-sela-generala-sbu-1300893.html

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

22.02.2019 0:49 парасюк

Мало я тому Пісному пендалів надавав


22.02.2019 1:07 И полковник хочет «дорогу»

http://www.bagnet.org/news/politics/389949/polkovnik-politsii-nidzelskiy-imeet-d ostup-k-gostayne-i-vedet-torgovlyu-s-dnr


22.02.2019 7:13 фсб-у та мвс -яничари то є 5 колона юдомонгол росіі

недарма починаючи з гольдштейна-кучми і далі по сьогодні ця пиздота має пряме відношення до вбивств патріотів вирубку лісів бурштину захоплення землі катуваннях та знущаннях над українцями а цей випадок зі шляхом вказує на вальцмана гройсмана авакова гріцака луценка і решту юдо та жидомасонів -все мусить бути чаушеску


22.02.2019 8:12 Патриот

А гоаорили Янукович бандит и взяточник))))


22.02.2019 9:58 бюрократ

Писный был, есть и будет поганым мусором. А то, что занесло его в СБУ не значит, что стал генералом СБУ. Надень на обезьяну форму- она военным не станет. Понятно всем, дефективные?


22.02.2019 11:05 пачую кожнага

дайош кажнаму селу по хенераллу, так и дороги построим.


22.02.2019 11:17 Чорний ворон

Ва ! Яка щедрість . Моє рідне село теж без дороги.


22.02.2019 11:37 Данило

Іде війна на Сході Украіни з путінськими вагнерами,ви москалям відкриваєте таємницю по яких маршрутах пересуваються генерали які захищають вас від проклятого ворога,суд України заборонив відкривати таємницю про статких та місце находження керівного складу СБУ,МВС та МО.Ми подаємо на вас агентів москофілів в суд та притягнемо всіх до відповідальності за здачу конфедеційної інформації медведуку та козачкам від опоблоку!


22.02.2019 12:57 Одесские велосипедисты

Мы тоже хотим такую дорогу от Одессы прямо до 7 километра.


22.02.2019 15:12 Я буду галасавать за Петра

патамушто только при ньйом строятся дороги БЕЗКОШТОВНО


22.02.2019 17:09 я

а хули? хоть кому то дорога будет, а то так их вообще нет


22.02.2019 18:59 Геть вiд москви сам красти буду

Патрiоту. Таких бандитiв та взяточникiв, як Порошенко й його братiя що в матнi в нього сидить, в цiлому свiтi не знайдеш.


22.02.2019 19:56 Всемирный наблюдатель

Как хорошо быть генералом.


23.02.2019 11:42 papik66

генерал умрет. а дорога останется. какие вопросы? если бы плохо проложили или бы гражданин часть денег в карман положил. а так. все законно. и не как у всех. у остальных дорогу надо еще дождаться. не все сумеют. ремонт дороги стоит больших денег. эту функцию переложили на вновь созданные территориальные громады. административная реформа. т.е. децентрализация. в действии.


23.02.2019 16:05 to popik 666

етінзон-кличко льоня-космос супрун лєві-ляшко гройсман вальцман і решта керівників-є жидами так що українці українцями а жидва дійсно дерев*яна брехлива збочинна недолуга єдине що виходить красти грабувати влаштовувати голодомори труїти брехати за холокости коли до другої світової було 6 мільонів а після -теж шість-ото паскуди


23.02.2019 20:27 Вечерний кака...ртал

Зеленский уже не клоун и не шут, он просто подстилка.


23.02.2019 21:09 Про голубых, что много хотят

порохоботи. вони як голубі, лізуть і смердять.


23.02.2019 21:22 Рашен швайн гут бай

Похер кремль, похер даунбасс — Порошенко президент.


23.02.2019 21:26 Юрій.

На ремонт школи,сиротинця,лікарні,будинку немічних,хворих та інших потреьуючих грошей немає,а дупу два рази на рік вивезти до села є,яка то влада та майбутнє цієї держави,з дідів зробили панів,з панів роблять царків та область перетворять в князівство неосвічених та захланих!


23.02.2019 21:40 Канализация взбурлила

В Кремле боятся. Второй срок Порошенко Кремль не переживет


Комментировать