ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Глава місії ЄС: Без реформи СБУ не буде просування України ні до Євросоюзу, ні до НАТО

Європейська правда” не вперше спілкується з головою Консультативної місії ЄС Кястутісом Ланчінскасом. Ця місія – особлива структура, відокремлена від посольства ЄС в Україні. Вона опікується одним, але непростим напрямком: реформою сектора громадської безпеки.

Поліція, прокуратура, СБУ, прикордонники – реформа всіх цих органів є частиною мандата КМЄС. Але не з усіма цими органами роботу можна назвати ефективною.

Найбільше питань – до Служби безпеки.

Та тішить, що є також і позитиви. Передусім – у поліції.

Про ці реформи, про “національні дружини”, про обмеження швидкості у містах, про те, як діяти поліції під час масових заворушень, та про багато іншого – в інтерв’ю Кястутіса Ланчінскаса для ЄвроПравди.

Ми маємо побачити систему зсередини”

– Якими були ключові складності й досягнення місії за минулий рік?

– Давайте почнемо з того, що вдалося зробити.

За минулий рік близько 3500 поліцейських взяли участь у наших тренінгах, а загалом через тренінгову програму нашої місії пройшло 5500 поліцейських. Ми реалізували понад 150 проектів на 3,5 млн євро.

Одного тільки обладнання поліція від нас отримала на півтора мільйона євро.

Ми розробили спільно з партнерами близько 25 стратегічних документів. Ще п’ять важливих проектів зараз перебувають на розгляді у наших українських колег – наприклад, проект закону про нацбезпеку, стратегія розвитку Нацполіціі. І, звичайно, ми чекаємо затвердження концепції реформи СБУ, без якої неможливо уявити ані розвиток України, ані, тим більше, можливість вступу України в НАТО або Євросоюз.

Звісно, є і проблеми.

Найбільша проблема в тому, як зробити реформи незворотними.

– Цікаво, що ви не згадали про головний пріоритет ЄС – Антикорупційний суд (АКС).

– Справа в тому, що наша місія – не на перших ролях у цьому процесі. Але Антикорупційний суд – дійсно одне з ключових рішень, яке потрібно прийняти Україні, і я радий, що його внесли до порядку денного сесії ВР. Сподіваюся, що проект закону про національну безпеку теж з’явиться на порядку денному депутатів.

– Ми постійно чуємо від політиків, мовляв, якщо іноземці братимуть участь у відборі суддів АКС, то це обмежить суверенітет України.

– Давайте почнемо з того, що іноземці приїхали сюди не контролювати. Вони приїхали допомогти вам побудувати вашу державу, змінити її, провести реформи. Якщо наші відносини не будуть ґрунтуватися на довірі, то нічого не вийде.

Якщо ви хочете змінюватися – ви повинні відкритися.

І хоча КМЄС безпосередньо не займається Антикорупційним судом, у нас в Україні є схожі проблеми. Наприклад, один ваш орган попросив нас провести аудит системи, але тільки-но ми взялися за роботу, то почули: “Наша структура секретна, внутрішні документи – секретні”.

Ми відмовилися так працювати. Як ми можемо провести аудит, не маючи доступу до документів? Що ми будемо оцінювати?

– Я так підозрюю, що це наша дуже секретна Служба безпеки…

– Просто якщо ви щось просите, то повинні розуміти: допомога буде ефективною, тільки якщо ми побачимо систему зсередини. Інакше ви ж самі будете нас звинувачувати, що ми радимо те, що у вас не спрацює.

І якщо говорити про принцип відбору суддів АКС (з вирішальним голосом міжнародних експертів. – ЄП), то я повністю підтримую те, що було висловлено іншими європейськими колегами. Це вам самим потрібно, щоб побудувати довіру в суспільстві до цих суддів. Вам потрібно, щоб люди їм довіряли! Інакше навіть правильні рішення Антикорупційного суду не будуть сприйматися, люди їх критикуватимуть.

Поліцію критикують усі”

– З ким в Україні у вас найактивніша співпраця?

– Найвідкритіша організація, яка робить дуже багато для реформ – МВС і Національна поліція. На них найбільше тисне суспільство. Поліцейські й патрульні помітні всюди – їх знімають на мобілки, завантажують ці відео на YouTube… Саме тому, напевно, вони дійсно хочуть змінюватися. Але реформи повинні дійти до самого останнього поліцейського в глибинці, а це вимагає часу.

– Чи виправдовують ваші очікування зміни в поліції та їхня швидкість?

– Є те, що можна було зробити по-іншому. Я б деякі рішення приймав набагато радикальніше. Але я не беруся судити, чому цього не було зроблено, оскільки не можу знати всіх обставин. Крім того, поліція обережна, оскільки боїться критики і не хоче робити помилки. А критикують поліцію всі –від колишніх генералів ДАІ до політиків-популістів.

Ми зараз провели глибокий аудит внутрішніх процедур поліції, і маю сказати, що рівень бюрократії у вас – дуже високий. Ми разом із колегами розробляємо рекомендації, що треба міняти, щоб ця бюрократія скоротилася.

Сподіваюся, що вже 2018 рік буде оцінюватися за новою системою.Також потребує змін система оцінки поліції. МВС залишається заручником старої системи оцінки, саме ґрунтуючись на цій статистиці, поліцію і критикують. Тому ми зараз активно працюємо над розробкою нової системи оцінювання поліції.

Одним із головних критеріїв оцінки має стати громадська думка.

Нинішня система, заснована на кількості зареєстрованих і розкритих злочинів, не є об’єктивною. Я можу назвати 100 способів, як поліція може “грати” з цією статистикою.

Наприклад, ми нещодавно були в одному регіоні і з’ясували, що регіональний прокурор вимагав від поліції, щоб рівень злочинності серед неповнолітніх не підвищувався. І ці злочини просто не реєструють. А це означає, що люди, які там живуть, бачать: в місті орудує одна або кілька банд неповнолітніх, але їх ніхто не ловить, бо є вимога від прокурора!

Як наслідок, довіра до поліції падає. Я – проти такого!

Тож я сподіваюся, що в середині цього року глава МВС затвердить нову систему.

– Як будуть вимірювати довіру?

– У моїй рідній країні, Литві, МВС раз на рік оголошує тендер і наймає сторонню організацію, яка за затвердженою методикою проводить опитування. У Литві мають опитати мінімум 3000 осіб. Одночасно проводиться опитування поліцейських: у них запитують, як вони почуваються в організації.

При цьому буває так, що довіра до поліції в цілому – нижче, ніж у відповідь на питання: “Чи довіряєте ви поліції у своєму місті, селі, своєму дільничному?” І це нормально, тому що люди знають своїх поліцейських, які живуть серед них.

Є вулиці, де можна їздити і 90 км/год”

– А наскільки взагалі серйозними є проблеми в українській системі прокуратури? Чи є у вас складнощі й успіхи в цій сфері?

– І з Генеральною прокуратурою, і з регіональними прокуратурами ми почали тісно працювати лише минулого року. Напевно, тому наша допомога для прокуратури – тільки 34 тисячі євро на всю Україну (це дуже мало, порівняйте з 3,5 млн для поліції!).

У вересні ГПУ затвердила дорожню карту розвитку прокуратури. Ми створили спільно з Генпрокуратурою три робочі групи, подивимося, як все буде просуватися.

Інтерес до співпраці у них є.

З нами працюють три заступники генпрокурора: Сторожук, Стрижевська, Єнін. Крім того, у Львові та Харкові, де є представництва КМЄС, у нас хороші контакти з регіональної прокуратурою.

– А як з СБУ? З ними є робота?

– Немає концепції – немає і роботи.

– Ви не готові чи вони?

– Ми були готові від самого початку, навіть у 2016 році, коли нас запросили стати частиною міжнародної групи з розробки концепції реформи СБУ. Ця концепція була розроблена, але досі не затверджена, її передають з одного кабінету в інший. Що ж, ми чекаємо.

– Ви згадали, що без реформи СБУ в принципі неможливо тісне зближення з ЄС або НАТО. А керівництво України це розуміє?

– Я думаю, що розуміє. Документи НАТО і ЄС чітко показують: без реформи СБУ просування неможливе. Особливо коли ми говоримо про зближення з Альянсом.

– СБУ контролює президент. На Банковій усвідомлюють, що гальмує затримка з реформуванням СБУ?

– Я не можу коментувати це питання.

– Що ж, це теж відповідь. Давайте обговоримо іншу резонансну тему. Що ви думаєте про створення “Національної дружини”? Чи є Україна унікальною в цьому питанні, чи ще десь в Європі було щось схоже?

– Ну, якщо подивитися на історію багатьох держав, то не така вже й унікальна.

– А якщо говорити не про минулі століття, а про сучасність?

– Давайте почнемо з того, що застосування сили – це виняткова монополія держави. Будь-які громадські організації, навіть з найкращими намірами, не можуть претендувати на це право.

Цього ви не знайдете в будь-якій іншій державі.

Я чув заяви, мовляв, вони допомагатимуть правоохоронним органам, але тоді це повинно бути в законі. А згідно із законом в Україні тільки поліція і Нацгвардія мають право затримувати злочинців, застосовувати силу при затриманні, займатися превенцією тощо.

У світі є чимало громадських ініціатив з допомоги поліції. В одних державах вони називаються поліцейськими волонтерами, в інших – помічниками поліції, в третіх – Community Support Officers, але йдеться, як правило, про допоміжні функції. Наприклад, у Великій Британії помічник поліції може бути пенсіонером, який допомагає регулювати дорожній рух біля школи. Вони у спеціальних яскраво-жовтих жилетах стоять біля шкіл, зупиняють автомобілі, коли діти переходять дорогу.

А щодо “Національної дружини” я можу дати тільки одну пораду цим молодим людям: нехай проходять систему відбору до Національної гвардії, до поліції, дають присягу працювати на благо Батьківщини і стають поліцейськими або гвардійцями.Ось про таке можна було б говорити.

– Не можу не звернути уваги, що ці дружини пов’язують з керівництвом МВС.

– Я це теж читав.

– Ви ставили питання про те, що це шкодить Україні?

– У мене не було можливості поговорити про це з керівництвом міністерства, але наскільки я знаю і читав у ЗМІ, були зустрічі з послами країн “Великої сімки” та Євросоюзу з цього приводу. Там було сказано достатньо.

– Ще одна ініціатива, яка сприймається неоднозначно – обмеження швидкості в межах міста до 50 км/год.

– У Євросоюзі теж є обмеження в 50 км/год, навіть менше. Деякі великі європейські міста зараз навіть обговорюють можливість знизити швидкість до 30 км/год на деяких вулицях. Це робиться не для того, щоб усі стали порушниками, а щоб захистити життя людей.

Адже цифру в 50 км/год не взяли зі стелі!

Науково доведено, що на швидкості до 50 км/год – зовсім інша реакція водія, гальмівний шлях автомобіля та інші параметри.

Так, я читав багато негативних відгуків в Україні. Але ми й не кажемо, що на всіх вулицях потрібні такі обмеження. Є вулиці, де можна безпечно їздити навіть на 90 км/год – там, де немає світлофорів, де є відбійники, де тротуари відділені від проїжджої частини.

Обмеження швидкості завжди підтримується комплексом заходів. По-перше, це інженерні споруди – кільцеві перехрестя, спеціальні “кишені” при в’їзді в місто, на яких водій змушений знижувати швидкість, “лежачі поліцейські” перед перехрестями й пішохідними переходами тощо. Потім – автоматичні системи контролю швидкості. І тільки тоді вже – поліцейська діяльність.

– Штрафи можуть бути автоматичними?

– Так, і ця система працює всюди. У будь-якій державі, порушивши правила, ви можете отримати так званий “лист щастя”.

– У нас на додачу до 50 км/год є допуск – 20 км/ч перевищення без штрафу.

– 70 км/год – це вже не дуже безпечна швидкість. Як колишній поліцейський, я проходив тренінг екстремального водіння, і запевняю вас, навіть 10 км/год усе змінює, якщо відбувається позаштатна ситуація, наприклад, розривається покришка чи автомобіль починає ковзати на мокрій або слизькій поверхні.

А допуск у 20 км/год точно має бути скасований.

Нормальний допуск – до 5 км/год, адже є похибка приладу, наприклад. В окремих країнах буває 10 км/год. Наприклад, за плюс 9 км/год ще немає покарання, а за 10 – вже є. Це залежить від обладнання у поліцейських, від практики.

Але 20 – такого я ніде не пам’ятаю.

Завдання поліцейського на мітингу – допомогти людям”

– Давайте поговоримо про реформи в поліції. Минулого року КМЄС просував “скандинавську модель” протидії масовим заворушенням. Щось з цього вийшло?

– Ми зараз працюємо над цим, є навіть спеціальний проект, його очолює шведська поліція. Ще не все у вас змінилося, але перші успіхи є. Коли кілька місяців тому утворилося наметове містечко на Грушевського, поліція не використовувала силу. Якби в тій ситуації застосували силу, то була б катастрофа.

Що стосується змін, то вже створені групи переговірників. У Києві група активно вдосконалюється, її керівник – жінка, яка вірить у цей підхід. А це найголовніше – повірити у зміни.

Змінюється тактика поліцейських.

Я ж бачу, як поліцейські шикуються на мітингах, як вони рухаються.

– А розкажіть для нефахівця, які зміни видно?

– Досі у вас поліцейський у складних ситуаціях виглядав так: щит, шолом, палиця в руці, готовий “вломити” людині, яка перед ним стоїть, якщо раптом щось буде.

Зараз на багатьох заходах поліцейські стоять без щитів і без шоломів, а якщо навіть у шоломі, то вже без щита. Це вже новий підхід! Тому що робота поліцейського – не зупинити демонстрацію, а допомогти людям, які хочуть мирно висловити свою думку.

У демократичній державі будь-яка людина і будь-яка група людей мають право висловити свою думку мирним шляхом. А поліцейська робота полягає в тому, щоб допомогти їм це зробити, ця допомога сама по собі перешкоджає можливим масовим заворушенням.

– Тоді є його колеги, готові до цього, але яких не бачать учасники мітингу.– А якщо раптом почалася бійка, а поліцейський – без щита і без шолома? Що йому робити?

Скандинавський або європейський підхід заснований на деескалації – не провокувати людей битися з поліцейськими, а застосовувати силу лише в крайньому разі, коли всі інші засоби вичерпані.

Крім того, коли ми робили оцінювання, то побачили, що в українській системі є проблеми з прийняттям рішень під час мітингів. Тому ми організували тренінг для командирів, який має допомогти їм зрозуміти філософію цієї моделі.

– Чи правда, що слідство в поліції реформовано найгірше?

– І так, і ні.

Досі в Україні діяла радянська система розслідування злочинів, в якій оперативники і слідчі відокремлені один від одного. Минулого року ми з Нацполіцією зробили експеримент: відібрали вісім поліцейських станцій у восьми регіонах, де об’єднали підрозділи оперативників і слідчих.

Була купа критики, що “європейці не розуміють нічого”, що ми “розвалюємо слідство”.

Але зрештою експеримент повністю виправдав себе. Є, звичайно, нюанси. Усе залежить від людей, потрібно, щоб вони хотіли змінюватися, але в цілому – результат позитивний. Тепер поліція думає про те, щоб у найближчому майбутньому зробити це по всій країні.

– Що ж ви зробили?

– Головне – ми скоротили бюрократію. Уявіть маленький поліцейський відділок, де працюють п’ять слідчих і п’ять оперативників. Зараз система працює так: вони сидять в одному коридорі, але пишуть один одному листи. Слідчий пише: “Ось, я встановив такі-то обставини і прошу їх перевірити”, і віддає лист до канцелярії. Оперативник отримує через канцелярію цей лист через два дні. Не встаючи зі стільця, пише на іншому боці листа: “Перевірив. Встановити особу підозрюваного не вдалося”, підписується, ставить штамп. І знову через цю ж канцелярію відправляє назад.

Має бути все по-іншому. Слідчий і оперативник – одна команда, а їхня робота повинна оцінюватися спільно, за одними критеріями. І тоді вони вже не пишуть один одному листи, а разом вирішують проблему.

На цих восьми поліцейських дільницях усі працівники кримінальної поліції отримали комп’ютери, принтери, криміналістичне обладнання, пройшли тренінг. Так, не вистачає коштів, знань. Але у молодих хлопців, яких я бачив, є дуже велике бажання змінюватися, і ми їм допомагаємо.

 

Інтерв’ю взяв Сергій Сидоренко, редактор «Європейської правди»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

14.02.2018 9:10 Рем

Ну да, осталось только ещё только Службу развалить “реформированием”! Так как развалили остальные правоохранительные органы! Абсолютно заказная статья!


14.02.2018 9:34 дядя реформы за нас не проведет

Частично с ним можно согласиться, но суждения обывателя и дилетанта в вопросах охраны правопорядка и государственной безопасности. Что дала реформа полиции еще тот вопрос.Сменили формула критерии оценки работы ППС дор полиции остались тоже.Что дают тренинги если нет понимания.Хотят аудит СБУ.Нет вопросов.Оцените есть или нет в Украине 5 колонны, какие разоблачены сообщества и диверсионные группы, какие внешние и внутренние угрозы существуют и эффективность противодействия им СБУ и МВД.Для этого не надо лезть в приказы, банки данных и прочее.Надо дать оценку эффективности, а затем ставить вопросы способно ли руководство обеспечит эффективную борьбу с этими проявлениями, как устраняются причины и условия проявлений….Влияет ли на эти вопросы профессиональная подготовка кадров, а здесь достаточно собеседования и анкетирования.Сравнивать полицию ППС и розыскные аппараты ,следствие по крайней мере не корректно.Также нельзя переносить видение не специалиста на работу СБУ.Есть вопрос почему полиция,СБУ,НАБУ,…не стражи порядка и законности.Этот критерий лозунга не руководство к их действию.Ответ на поверхности кто кого назначает, кто нарушает Конституцию, открывает офшоры….Почему наши пенсионеры самые не защищенные и не только по меркам европы.


14.02.2018 9:55 Алекс

Рем! Ты мудак! Кто реформировал МВД? Авакян? Он просто развалил то, что было и то, что могло ему мешать и создал под себя узаконенное бандформирование именуемое нацгвардией. А точнее гвардия НАЦМЕНА! Вы посмотрите! На передке в АТО, тьфу плеваться отэтого изобретения порошка хочется. На ВОЙНЕ в ВСУ некомплект личного состава, обмундирования и техники, а нацаваки все с иголочки. И цифры ВСУ около 200000 , а этих с СБУ и ментами под 700000 будет. Так что как видишь реформы идут полным ходом. Идет демонтаж любого упоминания о наших правах и монтаж олигархо-бандитского государства.

А что касается СБУ, то у нас нет такой структуры. Есть служба безопасности пецьки со товарищи. Это первое. А второе: там половина в чинах от полуполканов и выше это ФСБ вышкребки. СБУ надо было разогнать с самого начала. Вернее пропустить всех от водилы до ГОЛОВЫ на полиграфе. Малейшее сомнение — на выход.


14.02.2018 10:03 Игорь

Сразу говорю статью не читал, но осуждаю! :)))

.

Вы только вдумайтесь иметь 30 000 в/сл СБУ, которые занимались последние 25 лет, чем угодно, только не тем, чем надо. И еще примерно 1% от ВВП тратится на их содержание. И пенси, пенсии, пенсии, куда ж без них!

.

В Крыму, все 100% сбушников (2200 чел), перешли на сторону врага. Сколько из сбушников сейчас работает на ФСБ, на ЦРУ, можно только догадываться, но примерный порядок цифр мы видим по Крыму!

.

Я предлагаю, в составе СБУ оставить только контрразведку, на 3000-5000 чел на всю страну, и тайную политическую полицию, на 1000 рыл. И переименовать это все в “Службу контразведки”, или “Министерство государственной безопасности”.

.

Еще, хотел затронуть тему разведки. 2 разведки ГУР и СВР, каждая из которых по 4500 чел, и каждая с бюджетом примерно по 50 милл долл в год. Получается в Украине почти 10 000 (!!!!!!!) разведчиков, с бюджетом почти 100 (!!!) мил долл. Люди, вы с ума посходили?! У нас разведчиков уже больше, чем сварщиков, или автомехаников. Где и что вы разведываете? Нет у нас никакой разведки, и не нужна она в таком кол-ве, такому млять “амбициозному геополитическому игроку” как Украине.

.

Значит без военной разведки стран не бывает. Поэтому СВР — под нож. Агентурные списки в ГУР. Финансирование тоже. Часть спецов тоже можно в ГУР отправить.

.

Разделите 50 миллион долл на 12 месяцев и на кол-во сотрудников разведки, и получиться только зарплата. А где деньги на “работу”, за что они думают покупать агентов-милиордеров в Кремле? За что они думают покупать агентов-милионеров в правительстве рф? Как они с таким бюджетом могут купить агентуру в ГШ ВС рф, в ГРУ ГШ рф? В ФСБ? А там же все очччень не бедные люди.


14.02.2018 10:58 👮🏻‍♀️

Реформу надо делать сверху! Рыба гниёт с головы!


14.02.2018 11:51 Алексу

Согласен с Ремом. Ментам после реформы скоро все двери бандюги пообсцыкают. Не раскрываемости, не владения обстановкой, ни возможности влиять на криминогенную ситуацию в стране полиция сейчас не имеет. Только могут остановить, если едешь не по той полосе движения при отсутствии других транспортных средств и оштрафовать, как самого страшного злодея. А народ уже сам вооружаться начал, потому что не видит защиты у полисменах…


14.02.2018 11:53 Алексу

Согласен с Ремом. Ментам после реформы скоро все двери бандюги пообсцыкают. Не раскрываемости, не владения обстановкой, ни возможности влиять на криминогенную ситуацию в стране полиция сейчас не имеет. Только могут остановить, если едешь не по той полосе движения при отсутствии других транспортных средств и оштрафовать, как самого страшного злодея. А народ уже сам вооружаться начал, потому что не видит защиты у полисменах…


14.02.2018 12:04 Старый пень Климу

Клим. Прочитав Ваш спич хочу сказать что не надо путать теплое с мягким — СВР и ГУР. Что касается раздутого штата — в целом согласен.


14.02.2018 12:39 Великому "специалисту" Игорю

Прежде чем писать херню по поводу предательства 100 процентов крымчан, изучи сначала информацию по сути — из 1600 вернулось 217, вот тебе и 100 процентов! И совсем не 2200 а 1600. Нефиг перекручивать факты! И военнослужащих СБУ не 30000 а 27000, учи матчасть!


14.02.2018 12:50 санітар вася

бесіда схожа на розмову двох розумово відсталих юнаків (що косять від армії)які обговорюють основні положення дисертації лікаря у якого знаходяться на профілактичному обліку. рівень розуміння тем, що обговорюються, викликає подив а іноді сміх. особливо коли мова заходить про результати реформ.


14.02.2018 13:02 Игорь

Во первых, я не великий специалист.

.

Во вторых, это сейчас сбушкиных 27 000, а до анексии крыма и войны на донбассе их было 33 000 бездельников.

.

В третьих, по кол-ву предателей, есть разная инфа, вот читай, что говорит тащ Турчинов: “”“До аннексии в Крыму работали 2,3 тысячи штатных сотрудников СБУ, на материковую часть Украины переехали лишь 215 из них, или менее 10%.”“” ИСТОЧНИК: http://argumentua.com/novosti/do-99-sotrudnikov-sbu-i-mvd-v-krymu-izmenili-prisy age

.

В 2014-2015 ходила цифра именно 2200 сбушкиных. Да, не 100% перешли на сторону рф, тут я ошибся, перешло 90%.

.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

По поводу СВР. Что они могут разведывать в странах ЕС и США, на ближнем востоке и Азии? Наши интересы за границей они не защищают априори, т.к. интересы Украины в самой Украине не защищаються. Тут власть отстаивает приоритет иностранных гос-ых интересов над украинскими. В основном отстаивают приоритет российских интересов. Т.е. даже у себя дома - жопа.

.

Дальше, разведка, должна работать в основном во всех сопредельныз странах с Украиной. И приоритетная задача — выявление военных угроз. Какие секреты вы хотите узнать в Испании? А в Италии? А агентура ваша, там зачем? У вас вообще какие виды на Европу? Только сосать! Высасывать деньги. Все.

.

Нам нужна военная разведка, нам нужна агентура из числа военнослужащих и сотрудников сп/сл ВСЕХ сопредельных стран с Украиной. Всех. Приоритет — рф, и его союзники по ОДКБ. Кроме стратегической агентурной разведки, нам нужна современная радиоразведка! Нам нужна современная РТР! Нам нужна современная спутниковая разведка!

.

Ничего этого в Украине нет. А что есть? А я вам скажу что есть. Сидят 4500 работников СВР, и мониторят иностранные СМИ, ездят на пресс-коныференции в дорогих смокингах, и пишут аналитику. Так для этого есть МИД, для этого есть НИСИ, для этого есть ЛЮБОЙ аналитический институт, вон у 3улуса аналитику закажите, он директор аналитического института! С тем что делает СВР, справиться любая пресс-служба, любого ведомства. Только для этого всего не надо кормить 4500 военнослужащих-разведчиков СВР, давать им пенсию, и тешить их самолюбие тем, что они чувствуют себя разведчиками.

.

Поднимать надо ГУР! Ставку делать на ГУР! Дураков выгонять, умных и проффи продвигать, зарплаты платить, вообще нормально финансировать надо. А СВР - нах…!


14.02.2018 16:21 тот кто помнит профи

Некоторым “не специалистам”. Внешняя разведка и разведка ГШ это немножко другие задачи и глубины. Имел честь слышать мнение опытных году этак в 1997. Говорили разумные вещи, а политруководство страны их не слышало. В том числе и по проблемам финансирования. В результате отставки приход новых команд и тихий писец. Виноваты генералы или политруководство? В отношении конторы и 25 лет “ничегонеделания”. Нечего людей поливать дерьмом если не особо “специалист”. Люди работу на земле делали четко, как учили. И контроль был и результ и уважение. Но кто-то придумал бороться с коррупцией вот тут все и началось. Альтернативная подследственность, палочная система, планы по уголовным делам. Доходило до сравнений с количеством УД с МВС, бред. А реформы? Да военных контриков два раза на ноль множили за это время, надо рассказывать зачем? Теперь по всем каналам “армию развалили”. Были люди, работали не за страх а за совесть и по два месяца зарплату при “коротышке” не платили, а даже мысли не было копейку к рукам прилепить. В результате всех нах, реформа. У этих “реформ” есть ФИО. А рукописи не горят, о “ничегонеделание” на местах могут рассказать тома письменных докладов в Центр (если не спалили на кураже). Вывод:не надо о всех судить по верхушке, и не надо забывать политруководство страны, за которое, кстати, все бодро голосовали за 200 грн. или 2 кг. гречки. Или силой заставляла “якась сволота”? Политизаццию конторы начали не из конторы. За 25 лет были достойные уважения Председатели, которые умели равноудаляться и от “властьимущих” и от “опозиционеров”. Кто в теме, помнит этих людей. А были и откровенные кумы, сваты, браты, бизнеспартнеры. Вопрос — это подчиненные виноваты в таких назначениях? Хватит гнать на контору, там таки были достойные люди. И было их БОЛЬШИНСТВО.


14.02.2018 16:57 Рем

Да, все правильно , Игорёк ты действительно не специалист а махровый дилетант! Верить Турчинову-себя не уважать! Но ведь тебе всё пофиг — главное написать херню!!! Ты от проблем национальной безопасности так же далёк как я от Марса! Но , позволяет себе писать всякую херню,!


14.02.2018 17:02 Игорь

Для ветерана, который помнит былые времена:

.

Ну допустим в СВР были профи. И что? А еденицы измерения успешности разведки какие? А это кол-во завербованой агентуры-секретоносителей в год. А кол-во документов добытых с грифом ”секретно”.

.

Теперь качество СВР. РТР нет. РР нет. Спутниковой разведки нет. САР скорей всего нет. Подбор кадров, как и все в Украине по НЕ профессиональному признаку — уже дОжились, что прокуроров ставят зам директора СВР. Скоро кухарок, доярок, свинарок будут ставить директорами СВР. Ни одного кадрового разведчика не было на должности директора СВР, за все время ее существования.

.

И я еще раз спрашиваю, какие секреты хотят узнать СВРовцы в странах союзниках Украины? Типа Испании, Италии, Греции, Голандии, и пр. Про Африку давайте поговорим. Я б еще понял, если б они продвигали продукцию ВПК Украины в т.ч. и серые поставки в Африку. Но они же этого не делают.

.

Вспомните как сорвался контракт с Израилем на поставку двигателей Мотор-Сич для их безпилотника. Вспомните, как нашего агента-араба гражданина Ливана здали Израилю?

.

Внешняя разведка это инструмент для политической власти. И если власть гавно, если проститутки и клоуны, которые прогибаються перед всеми странами мира в духе чего изволите сэр, за 30 серебрянников; то какая бы крутая разведка не была, толку с нее ноль. Польза от секретной инфы - ноль.

.

В интернете ходит легенда. Встречаються значит путин с януковичем в 2013 году, и мол путин впрямую так и говорит ему — если ты подпишешь договор про евроасоциацию в Литве, я у тебя заберу Крым, и еще пол Украины. Ходит такая легенда в интернете. Я не знаю, правда это, или нет, т.к. янукович об этом не говорил, а я не знаю, т.к. не был на той встрече.

.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

И что? Что дальше? Тут ему без разведки впрямую президент рубанул — заберу крым. Ну и какая польза от СВР? А какая польза от СВР, если бы она сказала януковичу в 2010 году, что в 2013-2014 году, рф попытается забрать крым? Что бы зделал янукович? ЗНАЮ что ничего, потому что он не придпренял НИКАКИХ ДЕЙСТВИЙ и это свершившийся факт! А какая польза от СВР, если бы она в 2005 году, предупредила ющенко, про то что рф заберет Крым в период 20012-2015 гг? Знаю, что тоже ничего. Почему я так думаю? А я вам отвечу! РФ планировала забрать крым с 2008 года. И если СВР эта информация была не известна — тогда ей цена 3 копейки в базарный день, и за это ее надо расформировать. А если ей таки стали известны эти планы, то она должна была доложить ВГК. Доложили. Доложили ющенку, и что? Что изменилось в ВСУ? Ничего. Ни кадры, ни вооружение, ни дислокация, ни интенсивность боевой подготовки, а кол-во ВС только сокращалось, а срок службы только сокращался, а ВиВТ только продавалось за рубеж, в/ч сокращались. Вот как они готовились к отражению агрессии рф. Дальше. Пришел янукович в 2010 году, СВР доложила, что рф заберет крым. Его действия — продолжал политику ющенко — сокращение ВСУ, развал ВСУ.

.

ВЫВОД: Каким бы крутым, эфективным СВР ни была, как инструмент для добычи секретный информации, она оказывается АБСОЛЮТНО БЕЗПОЛЕЗНЫЙ В СЛУЧАЕ ЕСЛИ ПОЛИТИЧЕСКАЯ ВЛАСТЬ — проститутки и торговцы. Вот и вся сказка про белого бычка. А кто не понял, пускай перечитает пункт перед ”выводом”.


14.02.2018 17:14 Игорь

Слушайте, ну вы и дураки! Махровые дураки! ДА Я НИКОГДА И НЕ СКРЫВАЛ ЧТО Я ДИЛЕТАНТ!!

Так же, как и то, что я осужденный! Так же, как и то, что я не офицер, а сержант! Так же, как и то, что я в свои почти 32 года не женат и не был никогда женатым!

А вы млять, пишите прописные истины, которые я вам тут часами, сутками вдалбливаю в головы, а потом, кто то из вам мне говорит — ты не спец! Ты — не офицер! Вы че издеваетесь?! Это не вы мне, это я вам говорю, что я не спец, что я не офицер, причем предупреждаю всех заранее! Предупреждаю, что я со своим мнением не претендую на звание — истина в последней инстанции.

Дурачье! Ну напишите мне в 1000 -й раз, что я не офицер! А я вам с самого начала, что говорил?!

Ох и дурачье! Ох и дурачье! И они еще и про разведку тут с умными лицами разсуждают! Да вам не про разведку писать, а хвосты свиньям крутить! Коров пасти, если вы в 3 соснах заблудились!

Люди я дворник-молокосос! Ранее судимый за самоволку на 2 года условно! Какой я назер спец в разведке?! Как?! Как я могу быть спецом в разведке, если на ветке “не могу молчать” Мусорку писал, про то, как надо стать спецом. Для тех кто в танке повторяю, надо получить профильное образование, где дают знания, где дают навыки. Дальше надо поработать по профилю лет 10, получить опыт. И в итоге смотрим на человека, оцениваем — ЗНАНИЕ+НАВЫК+ПОЛОЖИТЕЛЬНЫЙ ОПЫТ+РЕЗУЛЬТАТЫ НА ПРЕДЫДУЩЕМ МЕСТЕ/ДОЛЖНОСТИ.

.

А то, мне больше всего нравиться, когда вы с умным видом, говорите про прописные истины, и как будто думаете, что открыли Америку?! Мусорок постоянно называет мою фамилию, которую и так все знают, пытается быть оригинальным. И вы также. Прописные истины с претензией на оригинальность.


14.02.2018 17:34 Игорь

Люди, я как не спец в разведки, имею право порассуждать про разведку. Имею право интересоваться эфективностью ее работы, как и любым государственным органом. НО Я КАК НЕ СПЕЦ, НЕ ИМЕЮ ПРАВА ТАМ РАБОТАТЬ! Не имею права ее руководить, как ныне назначеный прокурор в замы директора СВР!

.

Так я ж туда и не собираюсь идти работать! Я ж и не собираюсь идти в руководство СВР! Я просто ОБСУЖДАЮ СВР!


14.02.2018 17:46 а вы знаете что было две ЧК

Вначале изучите историю спецслужб а затем помолчите и послушайте умных людей.Нет большего вреда чем от дилетантов.А вы знаете что было две ЧК ,с разными задачами, но Ф Э Дзержинский подмял все под себя и сотворил монстра, который живет и поныне.Какашки его вы и пытаетесь обсуждать. Контрразведкой занимаются и СБУ и погранцы.Это не нормально.Такиеже функции, но под другим соусом выполняют определенные структуры МВД.Тюремщики и в МВД,и в СБУ,и в пенициарной службе минюста, Есть камеры и у погранцов.Агентура МВД,СБУ,СВР,охраны президента, ГРУ,…шастает по всему миру ,а на поверку у семи нянек дитя без глаза.Почему так.Просто каждый жаждет иметь свою спецслужбу.


14.02.2018 18:45 Оленям

Комментарии чисто поржать … специалисты диванные … на комментарий можете не отвечать, не напрягайтесь, в эту дебильную статью больше не зайду ….. Пока подзаборные диванные аналитики)))


14.02.2018 19:33 Игорьку-специалисту

Так какого хера ты пишешь херню всякую, лезеш в то, в чем не смыслишь ни хера??!


14.02.2018 19:41 Игорь

А мы олЭни - Олэни,

нэ брыти та нэ голэни!

Олэни… Ууууууууу…

:))


Комментировать