ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Суддів КС, які сприяли Януковичу в узурпації влади, збираються звільнити у відставку

За наявною інформацією завтра Конституційний суд розглядатиме питання про звільнення суддів КС Бауліна Ю.В. та Вдовіченка С.Л. з посади судді КС у зв’язку з поданням ними заяв про відставку.

Вказані судді були призначені Президентом Ющенком у 2008 році.

24 лютого 2014 року Верховна рада своєю постановою № 775-VII звільнила з посад суддів КС у зв’язку з порушенням ними присяги Головіна А.С., Колоса М.І., Маркуш М.А., Овчаренка В.А. Пасенюка О.М. Крім того, Верховна рада рекомендувала Президенту України звільнити з посад суддів КС у зв’язку з порушенням ними присяги Бауліна Ю.В. та Вдовіченка С.Л. Однак президент до цієї рекомендації не дослухався і ці судді продовжують працювати в КС до сьогодні.

Пізніше Верховний суд, який розглядав справу за позовом одного зі звільнених суддів КС до Верховної ради про визнання незаконною цієї її постанови в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС, у своєму рішенні констатував, що цей суддя «не забезпечив верховенства Конституції України, фактично змінив її, порушив засадничий конституційний принцип народовладдя, змінив конституційний лад України, порушив конституційний принцип розподілу влад та легітимність діючих інститутів державної влади, внаслідок чого їх діяльність стала базуватися на нормах, змінених Конституційним Судом України, а не Верховною Радою України як уповноваженим на це органом». Це повною мірою стосується й інших суддів КС, які приймали вказане рішення КС.

У березні 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані щодо вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 375 КК України. За повідомленням Генеральної прокуратури, яка здійснює досудове розслідування у цій справі, слідством встановлено, що Янукович В.Ф. у неконституційний спосіб, шляхом прийняття КС рішення № 20-рп/2010 у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року за № 2222-IV, змінив Конституцію України і тим самим захопив державну владу. Приймаючи вказане рішення судді КС протиправно вийшли за межі своїх повноважень – «підмінили собою законодавчий орган – Верховну Раду України, та прийняли явно неправосудне рішення, яким фактично змінили Основний закон України». «Органом слідства допитано низку суддів КСУ, які повністю підтвердили встановлені слідством обставини» – зазначила Генеральна прокуратура. «На сьогодні підозра не оголошувалася та запобіжні заходи не обиралися. Досудове слідство триває. За результатами призначених експертних досліджень, інших процесуальних дій у максимально стислі терміни буде прийняте законне рішення», – уточнили у відомстві.

Однак ніякого рішення до сьогодні Генпрокуратура не прийняла. А судді КС Баулін Ю.В. та Вдовіченко С.Л., на відміну від звільнених за порушення присяги їхніх колег, спокійно йдуть у відставку.

 

Сергей Никонов, «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

18.05.2017 7:02 Судья

О какой узурпации влады и каких судьях в этой статье идет речь. Вы посмотрите ,что твориться в стране,что творит парашенка. Янукович на фоне всего этого мелкий воришка ,а прежняя власть самая чесная и демократическая за всю историю украины.


18.05.2017 9:14 прокурор

Судье. Отбрось эмоции. Беспорно судьи КС вынесли решение не на основании Конституции, а в угоду власти. Сейчас продолжается тоже самое. Признайся честно, на тебя никогда власть не давили и не давит сейчас? Возьмем простой пример. Шокин обратился в суд с иском. Что сделал Луценко? Внес в ЕРДР информацию в отношении председателя судебной коллегии и начал следствие. Не давление ли это на суд? И таких примеров ежедневно тысячи. Конституционный суд. Закон предоставил им полную независимость от действующей власти. Все условия для работы. Не надо бегать в АП и получать разнарядки. И еще. Надо изменить порядок назначения судей КС. Если чем-либо занимается чиновник, там обязательно будет нарушение закона. Вот мне не порятно, почему прокуроры должны избирать представителя в высшую раду правосудия из числа адвокатов?


18.05.2017 11:38 каждой мрази будет по заслуге

И всё,и вы ублюдки не собираетесь их даже судить,ладно:для них тогда будет—суд линча;как и для всей этой продажной системы;достали вы мрази,что дальше некуда,и ваши брехливые обещания:война продолжается-гибнут лучшие,народ нищает,а ублюдочная власть жиреет…Майдан вам падали уже-обеспечен!!!!!!!!!!!!!!!!!!


18.05.2017 12:41 papik66

конституционный суд — коллегиальный орган. решения принимаются коллегиально. согласно законодательства ответственность в уголовном праве только индивидуальная.


19.05.2017 1:49 valentina

За часів цієї барижної влади, нікого не буде покарано, тим паче суддів, вони їм потрібні, щоб тримати бидло-населення у стойлі,яке вже більше 3-х років війни, дозволяє баригам знищувати народ і країну, замість жорсткого контролю за діями влади, шляхом виходу на Майдани у всіх містах країни з вимогами прийняти закон про імпічмент, закон про вибори за відкритими списками, закон про відкликання депутатів, закон про притягнення до відповідальності суддів за неправосудні рішення,закон про виборність громадами міст -суддів, прокурорів, поліцаїв,губернаторів…бо може бути пізно і ми втратимо усі зусилля Революції Гідності змінити країну з бандистсько-олігархічної на демократичну європейську країну. Українці, не пасуйте перед труднощами, ми повинні залишити нашим нащадкам щасливу, демократичну,заможню, європейську Україну!!!


22.05.2017 14:14 здесь и смотреть нечего. Це вам каже вуйко

В отставку с пенсией в 120 тыс грн.


Комментировать