ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Як генпрокурор Луценко створив в ГПУ свою мафію

Не перший рік піднімається питання заробітної плати прокурорських працівників? Пройшло півтора року, Закон як не виконувався так і не виконується, а в цей час працівники НАБУ, НАЗК, Спеціалізованної прокуратури отримують зарплати 100 тисяч грн. і більше в місяць. А це практично річна заробітна плата звичайного прокурора відділу регіональної прокуратури.

Урядом у 2017 році виділено кошти на фінансування заробітної плати працівників органів прокуратури, і в першу чергу, на скільки це зрозуміло, оперативних працівників (прокурорів).

Але  їх заробітна плата залишилася на тому ж рівні,  що і в 2016. Правда у лютому дали премію в розмірі 210 %, але при цьому ГПУ нарахувала собі премію в розмірі 500% і більше, про що свідчить заробітна плата Генерального прокурора в січні у сумі понад 90 тисяч гривень при окладі 7 тис. грн.

Крім того, у минулому році відбулося підвищення заробітної плати державних службовців органів прокуратури. Однак, зроблено це було таким чином, що значна частина коштів фонду оплати праці пішла саме на заробітні плати держслужбовців, які працюють в органах прокуратури. Фактично держслужбовці стали отримувати заробітну плату більшу, ніж отримує оперативний працівник (прокурор). Так, оклад прокурора відділу обласної прокуратури складає 1996 грн., а оклад простого спеціаліста відділу документообігу (канцелярії) — 2700 грн., оклади інших державних службовців (працівників бухгалтерії, прес-секретаря) – близько 3200 грн. А керівники секретаріату, режимно-секретної частини, матеріально-технічного забезпечення (завхоз), а також головний бухгалтер мають взагалі оклад 6800 грн. При цьому, оклад керівника відділу регіональної прокуратури (оперативного працівника) складає лише 2894 грн., а прокурора області — 3900.

Подібно в місцевій прокуратурі прокурор прокуратури має оклад 2400 грн., а спеціаліст, який відповідає за питання документообігу в місцевій прокуратурі, має оклад 3200 грн.

Як спеціаліст відділу документообігу (канцелярії) регіональної прокуратури може отримувати заробітну плату нарівні прокурора відділу цієї прокуратури? Яким чином працівники, які забезпечують виконання допоміжних функцій органів прокуратури (бухгалтери, працівники матеріально-технічного забезпечення, працівники канцелярії в місцевих прокуратурах тощо) отримують на 4 тисячі більше рядового прокурора місцевої прокуратури або прокурора відділу обласної прокуратури? Як керівники відділів обласної прокуратури, в яких працюють виключно держслужбовці, отримують більше ніж прокурор області, тобто їх керівник?

Як оклади держслужбовців органів прокуратури (які виконують допоміжні і супутні функції) можуть бути більшими, чим оклади прокурорських працівників (які забезпечують виконання конституційних функцій прокуратури) ?

Це абсурд! Щоб підлеглий отримував оплату на рівні, а то й більше свого керівника?

А як же рівень відповідальності? Хіба рівень відповідальності  прокурора відділу, який приймає процесуальні рішення, забезпечує виконання конституційних функцій органів прокуратури, менший за рівень відповідальності працівника канцелярії чи бухгалтерії, які лише забезпечують діяльність органу прокуратури і ніяким чином не впливають на прийняття процесуальних рішень та виконання функцій органів прокуратури?

Хіба керівник бухгалтерського підрозділу несе більшу відповідальність ніж керівник органу прокуратури, до складу якого входить цей підрозділ?

Адекватна заробітна плата (встановлений законом оклад та надбавки) прокурора є одним з елементів забезпечення його незалежності при прийнятті рішень та виконанні функцій, покладених на органи прокуратури найвищим законом. В той же час, на сьогоднішній день премія за своїм розміром дорівнює двом-трьом зарплатам (якщо враховувати лише оклад + надбавки). Відтак втрачається будь-яка незалежність прокурора при виконанні службових обов’язків, адже за допомогою премії (яка фактично становить 2/3 або і більше від місячної оплати праці прокурора) керівник може суттєво впливати на свого підлеглого при прийнятті останнім процесуальних рішень, що іде в розріз з принципами Закону України «Про прокуратуру».

Крім того, якщо врахувати, що в органах прокуратури працює до 5 тис. держслужбовців, і за  2016 рік їх штат в ГПУ ще й збільшили у двічі із дуже сумнівними посадами, то на кінець 2017 року не вистачить коштів і на цю мізерну зарплатню оперативним працівникам органів прокуратури.

Коли прокурорські працівники почали піднімати питання заробітної плати (адже ті цифри, які оголошенні Генеральним прокурором у лютому на прес-конференції, зовсім не відповідають істині) всім оперативним працівникам сказали “заткнутися” і не розповсюджувати цю інформацію, а ні — то буде звільнення.

«МІФ про ЗАХМАРНІ ЗАРПЛАТИ» працівників прокуратури не витримує жодної критики.

На сьогоднішній день оклади працівників місцевих прокуратур більші, чим у регіональних (хоча по Закону має бути навпаки).

При цьому, розмір премії працівникам регіональних і місцевих прокуратур у  січні-лютому  складав 130 і 210 % відповідно (однаковий як для місцевої, так і регіональної прокуратури). В той же час, в ГПУ собі встановили у ці місяці «особливу» премію — 500%. Хіба в ГПУ працює особлива «каста», вони виконують «особливу» роботу (готують інформацію для преси про наші здобутки)?

Ми просимо перевірити законність нарахування заробітних плат держслужбовцям органів прокуратури, так як на сьогоднішній день виходить, що рядовий прокурор отримує заробітну плату на рівні прибиральниці цієї ж прокуратури.

Чому головні бухгалтери регіональних (обласних) прокуратур,  на чолі із Головним бухгалтером ГПУ (яку до речі привів на цю посаду Генеральний прокурор Луценко Ю.В. і мабуть не спроста), маючи гроші в кошторисі не нараховують їх відповідно до Закону України “Про прокуратуру” і зловживаючи своїми посадовими обов’язками незаконно нараховують собі та відповідно іншим держслужбовцям премії, які не передбачено Законом України “Про державну службу” та постановою Кабінету Міністрів  «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 № 15, а саме не — 30% (максимально), а значно більше: в ГПУ – близько 500%, а в регіональних і місцевих прокуратурах від 130% до 160%. Такі заробітні плати не отримують держслужбовці в жодному іншому органі влади України.

З приходом нового Генерального прокурора, окрім приведених ним колишніх працівників міліції, придумані та  введені в штатний розпис  посади держслужбовців, які ніколи не були передбачені в органах прокуратури і на  які взяті знайомі  працівники міліції або їх родичі.

Ви тільки вдумайтеся :

- начальник комунально-експлуатаційного відділу управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення;

- начальник відділу управління майном та контролю за його використанням управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення;

- начальник комунально-експлуатаційного відділу управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення;

- начальник відділу пожежної безпеки та цивільного захисту управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення ;

- начальник відділу безпеки дорожнього руху управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення;

- начальник відділу капітального будівництва та технічного нагляду управління матеріально-технічного забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення  тощо???

Дуже цікаво і чим ці відділи займаються ???  Забезпечують безпеку дорожнього руху як патрульна служба поліції? Хіба прокуратура активно зводить (будує) нові приміщення?  

Таким чином замість того щоб заощадити кошти і виплатити їх  прокурорам відповідно до Закону України «Про прокуратуру», Генеральна прокуратура фактично роздула штати держслужбовців до половини чисельності прокурорів. Раніше якось працювали без них і все було добре, а тепер потрібно ще й утримувати колишніх міліціонерів, яких влаштував «Генеральний» по старій пам’яті.

Чому нікому не цікаво з чого складається розмір плати праці головного бухгалтера прокуратури Запорізької області  та інших головних бухгалтерів в січні поточного року, які задекларували суттєву зміну майнового стану, а саме отримання за місяць близько 100 тис. гривень ?

Адже такі заробітні плати  за рік отримують рядові прокурори відділів та прокурори місцевих прокуратур?

Чому у працівників Генеральної прокуратури при більших окладах  розмір премії 500%, а місцеві та регіональні тільки від 130 до 210 %?

Відповідно до якого Закону держслужбовці органів прокуратури отримують премію 155% (хоча по закону допускається не більше 30%), і  чому їх заробітна плата більша ніж оперативних працівників (прокурорів)?

Чому працівники інших органів (НАБУ, НАЗК, Спеціалізована прокуратура, суди)  отримують  заробітну  плату відповідно до своїх Законів (від 70 до 200 тисяч в місяць), а органи прокуратури, яким виділені кошти Державним бюджетом,  мають жити на зарплату від 8 тис. (рядовий прокурор місцевої та регіональної прокуратури) до 14 тис. грн. (керівник підрозділу регіональної прокуратури), яка аж ніяк не відповідає вимогам закону?

Чому Юрій Віталійович знущається над своїми працівниками, надає на всю країну недостовірну інформацію про заробітну плату рядових прокурорів, яка зовсім не відповідає дійсності, і при цьому вимагає адекватну роботу та ідеальну поведінку? Хіба минула діяльність на посту міністра МВС, яка привела його до плачевних наслідків нічого не навчила?!

Хай тоді в прокуратурі працюють держслужбовці, які не мають ніякого відношення до юриспруденції, але відповідно до розміру оплати їх праці мають більшу цінність чим самі прокурори.

Просимо Вас ініціювати питання звіту Генерального прокурора перед Верховною Радою України з питання чому вже третій місяць поспіль так і не підвищені оклади прокурорів відповідно до Закону України «Про прокуратуру», а також перевірку правомірності використання бюджетних коштів на оплату праці в органах прокуратури? 

 

З повагою,

працівники органів прокуратури                                                                     З відомих Вам причин не підписуємся

 

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

14.04.2017 17:31 Гений

Всё очень просто понять, если вы знаете КТО НАЧАЛЬНИК ЭТОГО ДЕПАРТАМЕНТА, в котором созданы эти фантастические должности.


14.04.2017 17:33 Родослав

Бідні ви бідні, пани прокурори!!! Всі на супер авто , по 5 квартир і зарплата маленька…. Луценко молодець, що вас ганяє!! Мало дуже !!!


14.04.2017 17:33 Патриот

Ничему Юрку зона не научила


14.04.2017 17:34 Женя

Юра Енакиевский спонсирует ДНР ЛНР!!!! Где работа ГПУ МВД СБУ НАБУ???!!!!! Енакиевский ублюдок и холуй Януковича!!!


14.04.2017 17:37 Сева

Когда уже наконец разберутся с Юрой ЕНАКИЕВСКИМ?! ГПУ ЖДЁМ ВАШЕЙ РАБОТЫ!!!!


14.04.2017 17:53 Genius

Всё равно не могу понять, чего все хотят от Луценко и от его жены? Такое впечатление, что эти двое вчера приехали к нам, например, из Австралии или из Уганды. Речь не может идти о критике работы генпрокуратуры! Сначала необходимо назначить генерального прокурора такого, каким он ДОЛЖЕН БЫТЬ и который будет соответствовать тем требованиям, о которых говорит ЗАКОН.


14.04.2017 18:03 Родослав

Ох і бідні прокурори: на лексусах і мерсах!! Правильно вас Луцик ганяє! Мало ще!!


14.04.2017 18:53 Рагуль к оставшимся при уме

Всі дерслужбовці знущаються з платників податків та пенсіонерыв.Причина в відсутносты у держави системних підходыв до оцінки праці та її ефективності, Пройшло два роки і яка ефективність від НАБУ? А яка від прокуратури? Вони тягаються за зарплати,а не за те що ти зробив для держави та суспільства. Досвід як це зробити є,але все росте від гаранта та наближеності до нього. Завжди і скрізь є табель про ранги.У нас боєць на передовій отимує менше чим патрульний поліцейський вже не кажучи про держслужбовця.А пожежники взагалі скоро підуть з словами та гори воно все пропадом.А пенсії при рівності посад навіть ніхто не перераховував.А це порушення Конституційних норм.Не та тема щоб наїзджати на Луценко і не робіть з прокурорських касту. Зарплати повинні бути реальні,а не по 100 чи 200 тис.От усього цього суспільстьво і не розуміє.А зарплати лікарів? Як не брати при цьому винагороду та не займатись поборами.А вчителі? Нічого не вмієш і не знаєш то йди вчителем у школу.І так за що не візьмись.А як хвалять Гройсмана!!!Гнати його потрібно бо він організаційно не забезпечує роботу самодурів з уряду.Нема творчих міністрів,а якщо ше щось і робить по посаді то всі в захваті.Нарід цього заслужив бо не порозумнішав.


14.04.2017 19:35 для 18;54

А с чего вы взяли что вы аппелируете к представителю села? То что он изложил свою мысль украинским языком? Так он правильно изложил.А где ваша мысль? Что вы хотели изложить?


14.04.2017 19:40 Генпрокурор взяточник

Генпрокурор просто негодяй и мошенник. Не так давно появилось уголовное дело по поводу незаконного отчуждения участка 15 Га в лесной зоне Ирпеня. Государственный регистратор Ростислав Горужан перерегистрировал 15 гектаров в Госреестре имущественных прав, как коммунальную собственность Ирпеня на основании заявки № 15087196, поступившей от уполномоченного лица – Владимира Андреевича Карплюка. Позже прокурор лично обещал Громаде , что участок площадью 15 га в Ирпене вернется на баланс ГП “Киевское лесное хозяйство”. Т.е., лес опять будет застрахован от уничтожения и незаконной высотной застройки.Но на самом деле генпрокурор получил взятку от Карплюка и похерил это дело. Да и участок до сих пор незаконно пребывает в собственности города Ирпеня. И его хотят застроить под видом раздачи участков для Атошников. Так что господин прокурор по Вам Макошинская зона плачет. 2 отряд. Петушинный гарем. Даем вам срок месяц чтобы вернуть участок в лесное хозяйство, а иначе проведем акции снова и тогда вам придется ОПЯТЬ кукарекать и чифирем давиться.


14.04.2017 19:43 патриот

родослав, завидуй молча


14.04.2017 19:44 indignant

як зрозуміти премію у 500%? вони, що працюють у 500 разів краще ніж інші? чи платить такі премії власник рошена своїм наймитам? чи він вважає, що то його гроші, а премії хабарникам та корупціонерам з прокуратури сплачуються з держбюджету, який ми поповнюємо зі своїх мізерних заробітків.


14.04.2017 19:47 indignant

як зрозуміти премію у 500%? вони, що працюють у 500 разів краще ніж інші? чи платить такі премії власник рошена своїм наймитам? чи він вважає, що то його гроші, а премії хабарникам та корупціонерам з прокуратури сплачуються з держбюджету, який ми поповнюємо зі своїх мізерних заробітків.


14.04.2017 19:52 7777

А мы все говорили , не за что посадил Янукович Юрку)))))))


14.04.2017 20:23 Іван Петрович

Да Родослав, сирота ти видно, якщо сам не розумієш цього то і не купиш для розуміння ніде. Це все зараз в дефіциті.


14.04.2017 21:34 вася

Ви не знайдете жодної країни в світі , навіть в Африці ,де генеральним прокурором призначена особа ,яка немає юридичної освіти, окрім звичайно України.Я просто з жахом дивлюся на цього клоуна Луценка.Порошенко, маючі диплом юриста-міжнародника не міг цього не розуміти , коли вносив кандидатур Юри-клоуна до ВРУ.Ви можете уявити , наприклад ,голова ВС не юрист , а журналіст , міністр юстиції економіст, голова господарського суду вчитель і т.п.Я запитую , що це за країна ?


14.04.2017 22:15 Александр

Это еще один эпизод в обвинительный акт Луцику. Только уже амнистии быть не может, эту попытку Югик уже использовал при Януковиче. Жалко, что прокуроры анонимы. Пора уже гражданской смелости набираться и рассказать людям, что Югик сделал с прокуратуры. Конечно все исходит из принимаемых где-то, но не в ВР, законов. Какой дурак заложил размер зарплаты в законы? От 70 до 250 тысяч в НАБУ и САПе, судьям, себе любимым и своим любовницам. В деградированном обществе и такая же система оплаты труда. Но сейчас я о преступлениях Югика за которые он должен нести ответственность. Набрав в прокуратуру ментов и дураков Югик и правила установил такие же. На официальный запрос депутата ВР Соболева Сергея Луценко сообщил, что выведение за штат или в резерв ни законом о прокуратуре, ни КЗоТом не предусмотрено. И не моргнув выпученым глазом сообщает дальше — за время его царствования туда, что не предусматривает законодательство, он отправил где-то 600 человек. При этом эти люди на протяжении в среднем полугода получали оклад, надбавки и премии в полном объеме и не выполняли никакой работы. А денежки не от прибыли Юриной, а из кармана простого налогоплательщика т.е. из бюджета. Кроме грубого нарушения трудовых прав того же работяги прокурора, Югик натянул себе еще и превышение своих служебных полномочий с причинением материального ущерба государству. Югик, кружку далеко не прячь.


14.04.2017 22:22 привет из Запорожья

Новую статью Югик себе нарисовал: он уволил одного из местных прокуроров в Запорожье, когда тот находился на лечении в больнице. При этом и прокурор области Романов, и Луценко, и кадры прекрасно знают, что человек находится на стационарном лечении. Ребятки, сушите сухари! Шокин, управишься за полгода с луценковской мафией?


14.04.2017 22:26 Путин -он нищеброд!

Путин заработал в 2016 году 8,858 млн руб. против 8,891 млн руб. в 2015-м. Об этом сообщается в соответствующей декларации.

Как стало известно, в распоряжении Путина находятся земельный участок площадью 1,5 тыс. кв. м, квартира — 77 кв. м и гараж — 18 кв. м.

Президент России также указал в своей декларации две машины марки «ГАЗ» (ГАЗ М21), одну машину «Нива» и автомобильный прицеп «Скиф»…


14.04.2017 23:46 во дают ... о чем говорите... какую им еще зарплату?????

мы же в Европу идем… там вообще прокуратура или входит в состав министерства юстиции … или полностью включена в состав судебной системы и находится при судах… а то и вообще прокуратуры нет. РЕФОРМУ прокуратуры нужно делать и сокращать большую половину прокуроров а не раздувать штаты и увеличивать зарплату.


Комментировать