ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Земельные аферы Виктора Тимошенко

30.05.2016р громадяни (31 особа) звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області із клопотаннями про надання дозволу на розробку проектів відведення земельних ділянок по 2,0га кожному загальною площею 62га. Така одностайність є досить дивною, оскільки за звичайних обставин (без попередньої злочинної змови) у громадян, які не пов’язані між собою не може одночасно виникнути бажання приватизувати земельні ділянки, до того ж розташовані на одному масиві. При цьому, цей масив розташовано у дуже мальовничій місцевості між лісом та річкою, а самі землі представлені цінними чорноземами. 3 огляду на це, вартість земельних ділянок є значною та складає приблизно 2000 доларів США за 1,0га, тобто 124000 доларів США, або близько 3 348 000 гривень за весь масив.

03.06.2016 та 06.06.2016р Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області розглянуто звернення громадян та прийнято накази про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих на території Збаржівської сільської ради Погребищенського району Вінницької області орієнтовним розміром 2,0га кожна, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Накази підписані начальником управління Козаком Юрієм Володимировичем, про якого зокрема навіть є відповідна стаття у мережі Інтернет за посиланням http://korupcia.in.ua/news/1325-derzhgeokadastr-ohopila-totalna-korupcija.html. З огляду на це, таке оперативне реагування на звернення громадян та задоволення усіх заяв через 4-5 робочих днів з дня їх надходження зовсім не викликає подиву, а навпаки досить зрозуміло у такому вирішенні питання явно були зацікавлені певні особи і як зі сторони набувачів земельних ділянок, так і зі сторони їх розпорядників.

22.11.2016р, Головним управлінням Держгеокадастру Вінницькій області було погоджено проекти відведення всіх земельних ділянок та передано їх у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства. Хто хоч раз стикався із розробкою та погодженням проектів відведення земельних ділянок, той знає, що за такий короткий строк їх розробити, погодити у встановленому порядку та присвоїти кадастрові номери земельним ділянкам у законний спосіб неможливо. Тобто у даному випадку мало місце так зване прискорення виконання робіт, що завжди супроводжується наданням незаконної вигоди певним посадовим особам, від яких залежить вирішення питань погодження проектів відведення та реєстрації земельних ділянок у базі даних Державного земельного кадастру з присвоєнням їм кадастрових номерів.

Нажаль, встановити імена громадян, яким було передано у власність земельні ділянки за допомогою загальнодоступних засобів не вдалося. Однак, відоме ім’я принаймні одного громадянина. Це Моросліп Олександр Володимирович.

До речі, у Вінницькій області існує проблемна ситуація із виділенням земельних ділянок учасникам АТО існує вже певна черга, яка не просувається з невідомих причин. З цього приводу начальнику Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області нещодавно  направлявся  відповідний депутатський  запит (із текстом якого  можна ознайомитися в мережі інтернет за посиланням

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr41D?kodzap=46836, відповідь на цей запит була надана, однак її змісту встановити не вдалося.

Надалі, після державної реєстрації права власності на земельні ділянки за громадянами, які їх приватизували, майже одразу 27 земельних ділянок загальною площею 54,0га були відчужені за договорами купівлі — продажу одному громадянину Ляшенко Сергію Дмитровичу. Всі договори були укладені в один день 10.02.2017р та посвідчені приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Стеблюк Наталією Володимирівною з подальшою реєстрацією права власності за новим власником Ляшенком Сергієм Дмитровичем. Щодо 4-х земельних ділянок з масиву чомусь не були укладені договори купівлі — продажу на час з’ясування даної інформації, однак, на даний час перешкоди у цьому могли бути усунені та Ляшенко Сергій Дмитрович міг зосередити у своїх руках увесь масив земельних ділянок.

Варто звернути увагу, що Ляшенко Сергій Дмитрович уродженець Золочівського району Харківської області. Його брат Ляшенко Анатолій Дмитрович відомий на Харківщині бізнесмен, який був пов’язаний із народним депутатом України Віктором Тимошенком (із публікацій, розміщених у мережі Інтернет за посиланням https://www.ord-ua.com/2014/02/05/u-nardepa-viktora-timoshenko-kontrabandista-i-pohititelya-malchikov-mogut-zabrat-mandat/.

До речі, у такий спосіб Ляшенко Анатолієм Дмитровичем, якому фактично вже належать вищевказані земельні ділянки у Погребищенському районі, реалізовано давню, але “безвідмовну схему” незаконного та навіть злочинного заволодіння земельними ділянками. Ця схема полягає у наступному, особа, яка бажає набути у власність певний масив земельних ділянок сільськогосподарського призначення вступає у злочинну змову із розпорядником цих земель (зокрема із керівником відповідного обласного управління Держгеокадастру або з афілійованою з ним особою), ними визначається конкретна площа земельного масиву та грошова винагорода, за яку будуть видані накази про надання дозволу на розробку проектів відведення земельних ділянок, їх погодження та накази про надання у власність земельних ділянок. Надалі проводиться пошук осіб громадян України, які не використали свого права на приватизацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення та які бажано перебувають за межею бідності, аби ці громадяни за мізерні кошти (які їм зобов’язується передати особа, що бажає стати реальним власником земельних ділянок) погодилися надати свої документи для приватизації на їх ім’я земельних ділянок, а у подальшому укласти фіктивні договори їх купівлі — продажу, або надати відповідних повноважень іншим особам за довіреністю.

Після досягнення домовленості із зазначеними громадянами, зацікавлена особа передає певну оговорену суму коштів розпоряднику земель та починається процес приватизації, видаються накази про надання дозволу на розробку проектів відведення земельних ділянок визначеним особам, розробляється землевпорядна документація, яка погоджується відповідними компетентними органами (у тому числі й розпорядником земель), земельні ділянки реєструються у державному земельному кадастрі із присвоєнням їм кадастрових номерів, за громадянами реєструється право власності на земельні ділянки, яке потім відчужується ними особисто або довіреною особою реальному власнику земель, або пов’язаній із ним особі.

Надалі, зазвичай ставши власником цілого масиву земельних ділянок, така особа задля отримання прибутку змінює цільове призначення сільськогосподарських земель на інше (яке дозволяє розміщувати на них капітальні будівлі), ділить масив на багато маленьких земельних ділянок та продає їх за досить високою ціною іншим особам, які наприклад виявили бажання побудувати дачний будинок неподалік від лісу, чи від річки у мальовничій місцевості.

Однак, заволодіння злочинним шляхом земельними ділянками у такий спосіб завдає шкоди перш за все державі, яка у результаті незаконного їх вибуття із своєї власності втратила як мінімум 3348000 гривень (ця сума є орієнтовною, а її реальний розмір може значно перевищувати зазначений).

В прокуратурі Вінницької області від 31.03.2017р № 04/2/4-520-17 зареєстровано кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

 

Олег Исаев, для «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

11.04.2017 9:38 напрасно старушка...

А вы говорите что рынка земли нет.Это для вас и АТОшников нет,в тч и земли.Сделка по замыслу и реализации коррупционная,а поэтому ждем,кстати напрасно,что скажет НАБУ,прокуратура,иные антикоррупционные органы и лидеры антикоррупционных реформ во главе с президентом,Гройсманом,ВР Сделки через суд надо признавать НІКЧЕМНИМИ ТА НЕ ПРАВОМІРНИМИ,


11.04.2017 12:38 адвокат Константин Кравчук

…почему не принять закон с оговоркой что на протяжении 20 лет лицо получившие землю бесплатно не может ВООБЩЕ её реализовывать,продавать и т.д. ? … как говорит один мой друг /да по качану!/- и я с ним согласен


11.04.2017 13:51 АТО

Група учасників АТО та членів сімей загиблих зверталась нещодавно в Держгеокадастр у вінницькій області. Та нам було відмовлено на отримання 2 Га під ОСГ. То вони видають значить тим хто дає хабарі. Ми давати не будемо. Просто викенемо керіника у сміттєвий бак. Слава україні.


11.04.2017 15:44 Головне з одухотворенним обличчям співати пісень про козацького роду

Вор на воре и вором погоняет.

Панують, блін, на своїй сторонці. Козаки…йопть


11.04.2017 17:00 запорожец

Гарант и Ко усиленными темпами проталкивают продажу земли. А на места дали команду провести инвентаризацию земель и ее раздачу в аренду. В Запорожской области Брыль Костя эту аферу обозначил “Урожай 2016”. Кроме раздачи земель приближенным, Костя внедрил такой способ, как выделение земель для ООО в названии которых есть священное слово “инвалиды”. Не удивляйтесь, Костя знает что делает. Инвалиды освобождаются от налога. Т.е. земелька на шару. И еще. Все фирмы днепропетровские. Почему это у соседей такая забота о запорожских инвалидах? Атошники. Большинство из них… Но есть и самостоятельные


11.04.2017 18:19 ликбез

“прискорення виконання робіт, що завжди супроводжується наданням незаконної вигоди певним посадовим особам,”

Есть другой вариант — “знищення певних посадових осіб що не погодились прискорити чи взагалі відмовили певним особам у відведенні земельних ділянок”

То який вибір у певних посадових осіб?

Риторичне питання…


12.04.2017 21:19 Василий

Интересно


Комментировать