ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS В СБУ не зачистили всіх, хто займався “діамантовими прокурорами”

В лютому та березні 2017 року провідні українські ЗМІ здійснили публікацію матеріалів, які стосуються так званої справи “діамантових прокурорів” та Служби безпеки України, під наступними заголовками: ”В СБУ зачистили всіх, хто займався “діамантовими прокурорами” (http://www.pravda.com.ua/news/2017/02/28/7136743/), “Чому в ГПУ звільнили всіх, хто вів справу “діамантових прокурорів” (http://expres.ua/…/230752-chomu-sbu-zvilnyly-vsih-hto-viv-s…), “В СБУ “зачистили” співробітників, які затримували “діамантових прокурорів”” (http://24tv.ua/v_sbu_zachistili_spivrobitnikiv_yaki_zatrimu…), “У СБУ ПРОВЕЛИ ПОВНУ “ЗАЧИСТКУ” ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ЗАЙМАЛИСЯ СПРАВОЮ “ДІАМАНТОВИХ ПРОКУРОРІВ”” (https://tsn.ua/…/u-sbu-proveli-povnu-zachistku-pracivnikiv-…) та ін.

Оскільки інформація, викладена в цих сюжетах, безпосередньо стосується компетенції Громадської ради з питань оновлення СБУ (далі – ГРО СБУ), а всі питання, які дотичні до так званої справи “діамантових прокурорів”, становлять підвищений суспільний інтерес, керівництвом ГРО СБУ було прийнято рішення щодо необхідності детального з’ясування всіх викладених в ЗМІ обставин. Для цього керівництвом ГРО СБУ та науково-експертною групою ГРО СБУ було вивчено ряд документів, пов’язаних з кадровими переміщеннями в Головному управлінні по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України (далі – ГУ ”К”) та проведено бесіди з керівництвом та співробітниками ГУ ”К” СБ України.

В першу чергу слід зазначити, що сам полковник Д.А.Нескоромний, якого, згідно розповсюдженої у вказаних вище сюжетах інформації,було виведено в розпорядження Голови СБУ, нібито через його керівництво операцією з затримання одного з прокурорів, категорично заперечив зв’язок між його участю в справі ”діамантових прокурорів” і виведенням його в розпорядження. Також він висловив своє здивування і нерозуміння щодо заяв з боку колишнього заступника Голови СБ України – начальника ГУ ”К” Віктор Трепак, на думку якого й посилаються вітчизняні ЗМІ про те, що його звільнення пов’язане з справою ”діамантових прокурорів”.

Важливим є той факт, що сама операція з затримання прокурорів О.Корнійця і В.Шапакіна проводилася з ініціативи органів прокуратури, а підрозділи СБУ здійснювали її оперативний супровід, тобто не СБУ була ініціатором цього процесу. Заявник звернувся саме до органів прокуратури, а вже прокуратура залучила СБУ до спецоперації. 

Сама операція з документування і затримання ”діамантових” прокурорів проходила в декілька етапів, в різних містах і навіть областях України, а до її проведення було залучено більше 100 співробітників СБУ, не лише одного з Управлінь ГУ ”К” СБУ, а й інших підрозділів СБУ, таких наприклад як Центр спеціальних операцій ”Альфа” чи Департамент оперативно-технічних засобів. Жодного з співробітників цих підрозділів не було звільнено за участь в операції з затримання так званих ”діамантових” прокурорів.

Натомість, співробітники ГУ ”К” СБУ, які брали активну участь в операції з затримання прокурорів О.Корнійця і В.Шапакіна, не лише не були звільнені з займаних посад, а отримали підвищення і заохочення по службі. Один з них, який на момент проведення операції займав посаду консультанта-експерта, сьогодні начальник відділу, який провів успішні операції спільно з Генеральною інспекцією ГПУ щодо нечистих на руку співробітників органів прокуратури в різних регіонах України.

Заступник начальника відділу ГУ ”К” СБУ, який брав участь в спецоперації з документування злочинних дій прокурорів О.Корнійця і В.Шапакіна невдовзі став заступником начальника одного з регіональних управлінь СБ України і очолив там напрям боротьби з корупцією.

Начальник одного з відділів ГУ ”К” СБУ, який теж брав участь в цій спецоперації, став заступником начальника Управління, а також отримав високі відомчі відзнаки.
Співробітник ГУ ”К” СБУ, який на момент проведення спецоперації займав посаду заступника начальника відділу і керував обшуками, які проводилися в О.Корнійця став заступником начальника одного з Управлінь ГУ ”К” СБУ.Також співробітників ГУ ”К” СБУ, які брали участь в спецоперації, неодноразово представляли до відомчих нагород, в т.ч. й дл нагородження відомчою відзнакою ”Вогнепальна зброя”.

Також ГРО СБУ стало відомо про те, що співробітники Генеральної прокуратури України, які брали участь в справі “діамантових прокурорів” займають сьогодні високі посади в Генеральній інспекції ГПУ та Головній військовій прокуратурі ГПУ.

Отож, Громадська рада з питань оновлення СБУ прийшла до висновку про те, що заяви окремих осіб та повідомлення в ЗМІ щодо проведення в СБУ “зачисток” серед співробітників СБУ, які брали участь в справі “діамантових прокурорів”, не відповідають дійсності. Залишається лише здогадуватися, якими є справжні мотиви тих, хто розповсюджує недостовірну інформацію, яка негативно впливає на імідж національної спецслужби, підрозділи якої сьогодні, за практичними результатами, займають чільне місце серед органів, уповноважених боротися з корупцією в Україні, та лише сприяє поширенню ідеї ”зради” в українському суспільстві.

Громадська рада з питань оновлення СБУ

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

16.03.2017 16:49 Грицак В.С.

Я устал, я ухожу. ПыСы. Советую всем участникам так называемого АТО и другим особам, которые ведут противоправную деятельность против молодых республик ДНР и ЛНР сдаваться. Только это поможет им избежать сурового, но справедливого наказания! Слава Великой Новороссии!


16.03.2017 18:27 Москвич

По ходу, ОРД читают только утырки…


16.03.2017 18:58 Николаев

Грицак уходит?


16.03.2017 21:18 Знаючий

Колишній прокурор, а нині адвокат Петруненко, ніхто без колишнього першого заступника Генерального прокурора України Винокурова С.М., який його протежирує та вирішує за нього всі питання. Як адвокат — середнього рівня.


16.03.2017 21:42 Кеглевич Каа (пафосный дебил)

Рашенфюрер Пу ! Я смертельно устал. Мои силы на исходе. Я честно работал, но больше я не могу. Я хочу отдыха… Я думаю, мне не помешает съездить на недельку в оккупированную нами Ялту. Там казино работает и юные лыжницы по-прежнему катаются с Ай-Петри.


16.03.2017 21:57 Рашенфюрер Пу

Кеглевич Каа (пафосный дебил) у меня для вас есть рыбные консервы. Я ведь вижу как вы сходите с ума без рыбы. Фосфор, знаете ли; его требуют нервные клетки… — Каких вы хотите?.. — Ах , вы любите в масле… — Да я понимаю… А какого производства? Нашего или… импортозамещение… — “Или”,- говорите… похвально, похвально! - Пусть это не патриотично, но я тоже люблю и продукты, и питье, сделанные в Америке или во Франции…Особенно пармезан люблю, люблю и гусей… венгерских , пусть даже замороженных… — Я достану для вас Кеглевич Каа (пафосный дебил) ящик настоящих французских сардин. Они в оливковом масле, очень пряные. Масса фосфора… Кстати 62 гумконвой уже пошёл. Он будет там, среди снарядов и прочего военного хлама для конченных донецких маргиналов. Это вопрос решенный. Я так люблю работать с такими интеллигентами как вы Кеглевич Каа (пафосный дебил) . Знаете, это поразительно — наблюдать, как человек идет в гибель. Иногда даже хочется сказать: “Стой, дурашка! Куда ты дебил?”…


17.03.2017 9:29 Вор

Давно пора вору на пенсию ,а точнее в тюрьму Грицака. Патриоты херовы разграбили, развалили державу


17.03.2017 15:02 для полной ясности картины.

А что за две рожи на предпоследнем фото?


17.03.2017 20:12 для полноты картины

там не 2 рожи, а четыре с половиной


19.03.2017 8:04 Дима Нескоромный

Полная хуйня, а не статья. Громадська рада им. Грицака понаписовала ахинею, а эти жлобы из ОРД за бабки выставили у себя на сайте. Как минимум 90% из всего этого опуса наглая лож!


19.03.2017 19:19 рагуль

Ребя!!!Ну чего вы юродствуете? Важен конечный результат,т е будут коррупционеры в тюрме или их назначат и восстановят в должностях.


Комментировать