ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS НЕ ГОЛОСУВАТИ за президентський проект закону “Про Вищу раду правосуддя” без урахування поправок

- Алло! Ваша Честь? Це з Вищої ради правосуддя. Ми вас тут збираємося затримати за хабар. Доказів достатньо, приходьте!

— Дуже приємно! Я, правда, до Відня завтра збирався у деяких банківських справах. Та раз ви просите – здаю квиток і завтра з самого ранку до вас!

— Дякуємо!

— Це я вам дякую!


Ми вже уявляли цей діалог умовного Чауса з Вищою радою правосуддя (ВРП), який може бути цілком реальним у випадку прийняття однойменного президентського закону, що зобов’язує ВРП за 5 днів повідомляти суддю про його можливе затримання чи арешт.

Вже наступного тижня він може стати цілком реальним.

***

Майже три роки поспіль президент Порошенко обіцяє нам “глибоке очищення та оновлення” судової влади, а також невідворотність покарання. І весь цей час систематично вносить до парламенту проекти законів, спрямовані на протилежне.

Так відбувається і зараз – вже наступного тижня може бути прийнятий законопроект “Про вищу раду правосуддя” в президентському варіанті, що не тільки не сприятиме оновленню, а й надовго законсервує судову систему.

З цією метою проект закону передбачає, зокрема, такі “прогресивні” положення:

*Вища рада правосуддя зможе повністю ігнорувати висновки Громадської ради доброчесності під час конкурсу або переатестації;

*Судді, призначені Януковичем, залишатимуться на посадах без конкурсу, а відібрані його ручними комісіями “резервісти” зможуть бути призначеними на посади без оцінювання;

*Суддю неможливо буде притягнути до відповідальності, якщо його рішення не було переглянуто іншими судами.

Реанімаційний Пакет Реформ уже закликав президента України як суб’єкта законодавчої ініціативи врахувати зауваження та пропозиції в проекті закону до внесення його до парламенту, але марно.

Натомість, з метою недопущення саботажу реформи більше 1000 поправок до законопроекту внесли народні депутати. 

Але голова комітету, член БПП Руслан Князевич (відомий своїми спробами блокувати звільнення суддів за порушення присяги) для розгляду правок створив закриту робочу групу, до якої включив виключно народних депутатів, і яка працює в закритому режимі. Якими будуть наслідки роботи групи – здогадатися нескладно.

Тому ми звертаємося до всіх депутатів НЕ ГОЛОСУВАТИ за президентський проект закону 5180 “Про Вищу раду правосуддя” без публічного і об’єктивного розгляду поправок до нього і врахування вимог громадськості, які сприятимуть оновленню суддівського корпусу.

Михайло Жернаков, «Українська правда»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

14.12.2016 14:46 Друг Миши

Миша Ж. не был настоящим судьей поскольку был административщиком. Живет Миша исключительно за счет грантов Фонда Сороса, который поставил перед такими как Миша задачу развалить судебную систему. Поэтому на будущее судебной системы да и страны в целом Мише глубоко плевать — лишь бы капали в карман деньги с очередных грантов.


14.12.2016 15:48 Другой друг Миши

Что плохого жить на гранты? А по существу есть что сказать?


14.12.2016 16:27 Александр Викторович

Да, что-то он очень обеспокоен , что подконтрольная ему громадська рада правосуддя не сможет влиять на судей при их избрании или аттестации!!! кусок сыра хотят отобрать, а хотелось бы, чтоб поделились. Судьи же богатые люди!!! только эта громадська рада правосуддя такая же закрытая каста как и судейский корпус, только взломать туда путь простым и бедным гражданам будет не под силу. Так что если один пункт из их требований убрать людям хуже-лучше не станет, как бы не пыжились.


14.12.2016 20:35 голосуй не голосуй...

дальше сами рифмуйте


14.12.2016 20:44 народ достоин такой власти

Янукович тоже думал что будет вечно…Судьба Чаушеско ничему не научила.


14.12.2016 23:00 апеллянт

Очень правильные поправки. Уже половины судейского корпуса нет, а вы все кщк хуйню в уши люмпену вдуваете.


14.12.2016 23:21 Артурик

Жернаков такой же судья Януковича. Бывший. Об этом даже в самой Верховной Раде с трибуны говорили. Сейчас как многие перекрасился. Это все что нужно о нем знать.


Комментировать