ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Фискальная служба Украины работает по старым коррупционным схемам

По имеющейся у общественной организации «Верховенство права» информации — http://kraina.name/articles/korrupciya/130059-rukovodstvo-nalogovoy-legalizovalo -vzyatki-cherez , нынешние руководство фискальной службы Украины возобновила работу старых коррупционных схем, применяемых еще при Януковиче.

Через общественную организацию «Ассоциация плательщиков налогов Украины» украинский бизнес дает взятки высшему руководству Государственной фискальной службы Украины путем передачи денежных средств по договорам о возвратной финансовой помощи. Суммы исчисляются миллионами.

Для того чтобы проверить данную информацию и пресечь правонарушения, общественная организация «Верховенство права» направила заявления о проведении проверки высшим должностным лицам государства.

Обращение к бизнесу!

Если вы сталкивались с данной коррупционной схемой, передавали общественной организации «Ассоциация плательщиков налогов Украины» денежные суммы в виде возвратной финансовой помощи, сообщите об этом в Общественную организацию «Верховенство права» — http://verhovenstvo.com/contacts .

P.S.Мы все должны объединиться с целью возврата бизнесу незаконно изъятых денег!!!

Ниже приводим текст обращения.

Президенту України
Порошенко Петру Олексійовичу 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

Голові Верховної Ради України Гройсману Володимиру Борисовичу 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5

Прем’єр-міністру України Яценюку Арсенію Петровичу 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Генеральному прокурору України Яремі Віталію Григоровичу 01008, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Голові Служби безпеки України Наливайченко Валентину Олександровичу 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 33

Міністру внутрішніх справ України Авакову Арсену Борисовичу 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

№ 06/02-15 02.02.2015 р.

ЗАЯВА про проведення перевірки

Громадська організація «Верховенство права» постійно здійснює моніторинг діяльності органів влади з метою протидії корупції та захисту порушених прав громадян.

Так, по інформації, що знаходиться у відкритому доступі в мережі Інтернет, громадській організації стало відомо про факти існування корупційних схем у Державній фіскальній службі України та її територіальних підрозділах.

Метою цією схеми є вимагання чиновниками з підприємців грошових коштів під видом поворотної фінансової допомоги.

Зазначена схема, згідно розповсюдженої інформації, стала можливою завдяки посередництву Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України».

Посадові особи зазначеної громадської організації вимагають від підприємців укладати договори про надання поворотної фінансової допомоги, а за її надання пропонують захистити від тиску з боку органів фіскальної служби.

У разі коли підприємець відмовляється укладати договір про надання поворотної фінансової допомоги, до підприємця органом фіскальної служби направляється перевірка завданням якої є знайти будь-які порушення законодавства, а у разі якщо це не вдається, штучно їх винайти та заблокувати роботу, що призводить до збільшення боргів та фактично банкрутства.

Після тиску з боку податківців більшість підприємців погоджуються підписати договори та віддати кошти у необхідній сумі. Після їх отримання, кошти перераховуються з рахунків «Асоціації платників податків України» на рахунки інших структур після чого кінцевого вигодонабувача встановити є майже неможливим.

Коли деякі підприємці по закінченню строків повернення фінансової допомоги звертаються до спілки там їм повідомляють, що кошти у них відсутні та радять звернутись пізніше.

Після цього до підприємців які наполягають на поверненні коштів знов приходять працівники фіскальної служби, які радять по питанню повернення коштів не звертатись ані до спілки, ані до суду з метою уникнення проблем у майбутньому.

Таким чином вбачається, що громадська організація «Асоціація платників податків України» за підтримки чиновників Державної фіскальної служби України фактично займається вимаганням коштів з підприємців та юридичних осіб під видом надання поворотної фінансової допомоги.

Згідно статті 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Враховуючи вищевикладеного, керуючись статтею 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -

ПРОСИМО:

  1. Провести перевірку діяльності Державної фіскальної служби України та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України».

  2. Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

  3. Про результати перевірки та про хід досудового розслідування письмово повідомляти громадську організація «Верховенство права» за адресою: 65012, м. Одеса, а/с № 47, при наданні відповіді посилатись на вихідний номер заяви.

З повагою,

Президент ГО «Верховенство права» Букач В.М.

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

20.02.2015 11:40 Дфс

Где делась ветка ДФС?


20.02.2015 17:27 Хоменко

Чуть не забыл. Не забудьте про индексацию


20.02.2015 17:30 Для Хомеко

100 процентов правды. А может дед не в курсе ))) ?


20.02.2015 17:35 эдик

Старые схемы легко проворачивает нынешнее руководство таможни, Дворак, который и при Януковиче и при Порошенко в шоколаде. Бабло отстегивает и верхушка рада…вот ради чего ребята погибают. А почему бы нет, папаша нач.таможни, сын прокурор…все углы загладят если что.


20.02.2015 17:51 Власть

Громадський люстраційний комітет проаналізував список люстрованих осіб та список посадовців тих відомств, в яких наразі проходить люстраційна перевірка, та виявив 33 чиновника, які уникли звільнення під час так званої автоматичної люстрації.

Як відомо, відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про очищення влади» під «автоматичну люстрацію» підпадають посадовці, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014.

Список посадовців, які повинні були бути звільнені під час автоматичної люстрації

Співробітники Державної Фіскальної служби України

Юрій Дворак — Начальник Київської міської митниці ДФС Аліна Корольова — Заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві Ігор Сінгаєвський — Начальник Головного управління ДФС в Одеській області Дмитро Іванов — Заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Володимир Коломієць — Начальник Головного управління ДФС у Черкаській області Вікторія Луценко — Начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області Віталій Лазарєв — Начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Степан Дусяк — Начальник Головного управління ДФС у Чернігівській області Іван Ріжок — Директор Департаменту відомчого контролю та внутрішнього аудиту Державної фіскальної служби України Віктор Косарчук — Директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Державної фіскальної служби України Христина Будзяновська — Заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Олександр Ревчук — Директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України Володимир Тарасенко — Директор Департаменту погашення заборгованостей Державної фіскальної служби України Андрій Видиборець — Головний бухгалтер Державної фіскальної служби України (директор Департаменту фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку Павло Пашко — Директор Департаменту розвитку митної справи Сергій Сьомка — Директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Ганна Ігнатенко — Заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві Відповідні звернення з вимогою надіслати копії наказів про звільнення вказаних осіб вже направлені до відповідних органів. Якщо ці особи не будуть звільнені, ми подамо позов до суду.


20.02.2015 22:21 білоусонька

Нічого не буде! Нікого не люструють! Не переживайте!


21.02.2015 3:57 500 баксов мало

Митниця сьогодні: 500 доларів уже не беруть

Останнім часом митна тема стала однією з ключових. Почалося з фейк-новини, яку невідомі поширили в ЗМІ про висловлення недовіри голові митниці Анатолію Макаренку парламентським комітетом.

На недостовірну інформацію клюнули низка авторитетних ЗМІ, а потім публікували спростування. Далі пішов скандал з СМС-листуванням колишнього народного депутата Партії регіонів, а нині позафракційного Віталія Хомутинника. Журналісти зняли його СМС-листування з губернатором Одеської області Ігорем Палицею, в якій вони нібито обговорювали хабарі на митниці.

Після скандалу митниця відреагувала офіційними листами на адресу фігурантів з проханням допомогти розслідування і покарати винних. Все це наводить на припущення, що керівництво митниці комусь стало незручним.

Журналіст «Фактів» ICTV вирішив розібратися, як працює українська митниця сьогодні. Чи відбулися очікувані зміни на краще. Ми поговорили з представниками бізнесу, профільних асоціацій та волонтерами.

«Баттли» на митниці

«Все змінюється на краще дуже повільно. Виною тому — безліч накопичених проблем з минулого», — зазначає співголова Митного комітету Европейської Бізнес Асоціації Олександр Лазарєв. При цьому заспокоює, що нові проблеми не з’являються, і це вже добре.

За словами експерта в галузі, головне питання — завищення митної вартості, яку піднімають, на думку Лазарєва, намагаючись виконати показники по надходженнях у бюджет, які держава постійно підвищує. Імпортеру доводиться відстоювати з боєм кожен товар. «Бувають випадки, коли митниця не визнає вартість, зазначену в документах імпортера, а визначає її самостійно. Через це імпортерам доводиться платити набагато більшу суму, ніж вони планували.

Умовно: ви купуєте товар за $1, привезли його на митницю, а вам кажуть, що будете платити мито з $3», — говорить Лазарєв. Біда в тому, що в результаті страждає середньостатистичний покупець, оскільки імпортер намагається відшкодувати збиток, і згодом зростає ціна товару. «А якщо врахувати динаміку валютного курсу — вартість росте з геометричною прогресією», — говорить Лазарєв. І це стосується всіх без винятку видів продукції, на якій вказаний виробник не Україна, зазначає експерт.

Проблему намагаються вирішити в судах, але поки час спливає, товар стоїть практично заблокованим, а якщо навіть імпортер виграє справу, то йому держава ніколи не відшкодує збиток, бо така буква нашого закону. Є зрушення в тому плані, що за попереднього керівництва була межа вартості, нижче якої митниця ніколи не пропускала товар. Сьогодні ця згубна практика ліквідована. «Варто зазначити, що згідно із законодавством відповідальності за товар працівники митниці у випадку завдання шкоди не несуть. І це ще одна проблема», — говорить виконавчий директор Асоціації українських виробників лакофарбових виробів Олександр Бричко. Вона не вирішується, навіть якщо суд довів провину.

З корупцією — як зі студентами

З приводу корупції, на думку експертів, ситуація така ж як зі студентами: хочеш — вчися, хочеш — плати. «До питання корупції на митниці є два підходи: або митниця вимагає гроші, або митниці пропонують гроші. Так от зараз митниця не вимагає грошей. Раніше була практика, що немає можливості не платити, зараз така можливість є. Якщо ти готовий працювати чесно і відкрито — працюй», — говорить Лазарєв. «Викорінити корупціонерів можна, — вважає Бричко. - Потрібно поставити на митницях працівників-професіоналів, але всіх одним махом змінити неможливо».

Безпека? Не актуально

Безпека кордону, що передбачає боротьбу з постачаннями наркотиків, зброї, в ідеалі повинна бути першою функцією митниці. На другому місці — надання послуг, а вже на третьому — фіскальна функція, тобто стягнення податку. «У нас все навпаки, — зазначає Олег Платонов, заступник голови Громадської ради при ДФС з напряму митної справи. - Оскільки сьогодні є умовний план для поповнення бюджету, а митниця той орган, який більше від інших приносить в бюджет, пріоритети саме такі».

Біля синього моря

«Окрема тема з морськими портами», — зазначає Платонов. Там проблема не стільки в митниці, скільки в бюрократії: багато що контролюють окремі служби, як-то радіологічна, екологічна, ветеринарна, які на шляху митного оформлення загальмовують процес паперовою тяганиною. Крім того, сьогодні всі прикриваються реформами.

Волонтерам стало простіше

Робота з гуманітарним товаром стала простішою. «На митниці були передані з Америки два контейнери з медичним обладнанням на Одесу і на Львів, і не було жодних проблем», — говорить відомий волонтер Тетяна Ричкова з «Крила Фенікса», яка є радником міністра оборони. Немає проблем і з автомобілями, які постачаються волонтерами з-за кордону. «Без проблем нами доправляються машини швидкої допомоги для бригад. Раніше, наприклад, навесні, на митниці просили $500 на рівному місці. Зараз за день, після перевірки всіх документів машина проходить спокійно», — говорить Ричкова. З головним митником України Анатолієм Макаренком волонтеру доводилося спілкуватися. Каже, розуміючий. Можливо, позначається ще те, що він колишній військовий. Іванна Котченко


21.02.2015 4:00 500 баксов мало

Митниця сьогодні: 500 доларів уже не беруть

Останнім часом митна тема стала однією з ключових. Почалося з фейк-новини, яку невідомі поширили в ЗМІ про висловлення недовіри голові митниці Анатолію Макаренку парламентським комітетом.

На недостовірну інформацію клюнули низка авторитетних ЗМІ, а потім публікували спростування. Далі пішов скандал з СМС-листуванням колишнього народного депутата Партії регіонів, а нині позафракційного Віталія Хомутинника. Журналісти зняли його СМС-листування з губернатором Одеської області Ігорем Палицею, в якій вони нібито обговорювали хабарі на митниці.

Після скандалу митниця відреагувала офіційними листами на адресу фігурантів з проханням допомогти розслідування і покарати винних. Все це наводить на припущення, що керівництво митниці комусь стало незручним.

Журналіст «Фактів» ICTV вирішив розібратися, як працює українська митниця сьогодні. Чи відбулися очікувані зміни на краще. Ми поговорили з представниками бізнесу, профільних асоціацій та волонтерами.

«Баттли» на митниці

«Все змінюється на краще дуже повільно. Виною тому — безліч накопичених проблем з минулого», — зазначає співголова Митного комітету Европейської Бізнес Асоціації Олександр Лазарєв. При цьому заспокоює, що нові проблеми не з’являються, і це вже добре.

За словами експерта в галузі, головне питання — завищення митної вартості, яку піднімають, на думку Лазарєва, намагаючись виконати показники по надходженнях у бюджет, які держава постійно підвищує. Імпортеру доводиться відстоювати з боєм кожен товар. «Бувають випадки, коли митниця не визнає вартість, зазначену в документах імпортера, а визначає її самостійно. Через це імпортерам доводиться платити набагато більшу суму, ніж вони планували.

Умовно: ви купуєте товар за $1, привезли його на митницю, а вам кажуть, що будете платити мито з $3», — говорить Лазарєв. Біда в тому, що в результаті страждає середньостатистичний покупець, оскільки імпортер намагається відшкодувати збиток, і згодом зростає ціна товару. «А якщо врахувати динаміку валютного курсу — вартість росте з геометричною прогресією», — говорить Лазарєв. І це стосується всіх без винятку видів продукції, на якій вказаний виробник не Україна, зазначає експерт.

Проблему намагаються вирішити в судах, але поки час спливає, товар стоїть практично заблокованим, а якщо навіть імпортер виграє справу, то йому держава ніколи не відшкодує збиток, бо така буква нашого закону. Є зрушення в тому плані, що за попереднього керівництва була межа вартості, нижче якої митниця ніколи не пропускала товар. Сьогодні ця згубна практика ліквідована. «Варто зазначити, що згідно із законодавством відповідальності за товар працівники митниці у випадку завдання шкоди не несуть. І це ще одна проблема», — говорить виконавчий директор Асоціації українських виробників лакофарбових виробів Олександр Бричко. Вона не вирішується, навіть якщо суд довів провину.

З корупцією — як зі студентами

З приводу корупції, на думку експертів, ситуація така ж як зі студентами: хочеш — вчися, хочеш — плати. «До питання корупції на митниці є два підходи: або митниця вимагає гроші, або митниці пропонують гроші. Так от зараз митниця не вимагає грошей. Раніше була практика, що немає можливості не платити, зараз така можливість є. Якщо ти готовий працювати чесно і відкрито — працюй», — говорить Лазарєв. «Викорінити корупціонерів можна, — вважає Бричко. - Потрібно поставити на митницях працівників-професіоналів, але всіх одним махом змінити неможливо».

Безпека? Не актуально

Безпека кордону, що передбачає боротьбу з постачаннями наркотиків, зброї, в ідеалі повинна бути першою функцією митниці. На другому місці — надання послуг, а вже на третьому — фіскальна функція, тобто стягнення податку. «У нас все навпаки, — зазначає Олег Платонов, заступник голови Громадської ради при ДФС з напряму митної справи. - Оскільки сьогодні є умовний план для поповнення бюджету, а митниця той орган, який більше від інших приносить в бюджет, пріоритети саме такі».

Біля синього моря

«Окрема тема з морськими портами», — зазначає Платонов. Там проблема не стільки в митниці, скільки в бюрократії: багато що контролюють окремі служби, як-то радіологічна, екологічна, ветеринарна, які на шляху митного оформлення загальмовують процес паперовою тяганиною. Крім того, сьогодні всі прикриваються реформами.

Волонтерам стало простіше

Робота з гуманітарним товаром стала простішою. «На митниці були передані з Америки два контейнери з медичним обладнанням на Одесу і на Львів, і не було жодних проблем», — говорить відомий волонтер Тетяна Ричкова з «Крила Фенікса», яка є радником міністра оборони. Немає проблем і з автомобілями, які постачаються волонтерами з-за кордону. «Без проблем нами доправляються машини швидкої допомоги для бригад. Раніше, наприклад, навесні, на митниці просили $500 на рівному місці. Зараз за день, після перевірки всіх документів машина проходить спокійно», — говорить Ричкова. З головним митником України Анатолієм Макаренком волонтеру доводилося спілкуватися. Каже, розуміючий. Можливо, позначається ще те, що він колишній військовий. Іванна Котченко


21.02.2015 11:15 Человек

удалили гады старую ветку


21.02.2015 11:16 Человек

удалили гады старую ветку


21.02.2015 20:33 sasha

зарплата инспектора проработавшего 22 года 2002 грн. за январь. И эти люди будут запрещать нам коверяться в носу ? Курс б@лядь кто-то видел?


21.02.2015 23:00 sasha

где коменты? Впечатлены зарплатой? Набирайте новых претендентов. Может как в гаи тысяч 30 найдется?


22.02.2015 23:42 Хо

А макаренко їздить на текс усі з охороною. Напевно, боїться, що хтось відбере його зарплатню…може, трохи більше, тисяч 6. Хоча, чого соромитися та руки собі від спокуси викручувати. Треба діяти за принципом макаренка: не крахоборствувати, а по трішки


23.02.2015 11:09 Любомир

Пишу, как бывший аудитор одной из областных налоговых администраций. Практик, ходил всегда по проверкам, был бригадиром на проверках одних из крупнейших предприятий страны. При всех властях (оранжевые, синие, зеленые) такая схема работы — приходит проверка (плановая, внеплановая) ищет нарушения и все к чему можно прицепиться (по делу и без дела), передает начальнику (как правило начальник управления или зам.головы по аудиту). За неделю до окончания проверки директора приглашают на встречу, и предъявляя ему информацию, предупреждают, что может попасть в акт. Это все делается, что б предприятие заплатило живыми деньгами сумму намного меньше, чем может быть написана в акте, но без возражений и судебных споров. Это узаконенный налоговый компромисс. А схемы через всякие фонды и не прибыльные организации (она не одна), этим больше районные инспекции страдают, и то далеко не все. В общей денежной массе сбора налогов — это капля в море. Самая темная и денежная сторона в финансовой системе налоговой — это пдв. А в общественную организацию, думаю, большинство предприятий обращаются по собственной инициативе. Не скрывают налоги (законными (схема минимизации) и незаконными) способами, (личная статистика), до 5% средних и крупных предприятий. По малым и физ.лицам статистику привести не могу.


23.02.2015 11:25 Штаб

Кстати, за что уважаю Макаренко, так это за то, что никогда не ездил с охраной, убрал все “рамки” на Дегтяревской. А поливать дерьмом можно и за другое.


23.02.2015 11:27 Журнал Деньги - Стоимость обнала - Площадки Клименка живут и дешевеют

Стоимость обналичивания по состоянию на 20 февраля 2015 года.

7,88% — такова стоимость обналичивания: б/н гривна нал. гривна, по состоянию на 20 февраля 2015 года. Указанный показатель отражает затраты субъекта бизнеса при выводе безналичных ресурсов в наличные. Оценка сделана на основании открытых источников, располагающих средними уровнями фискальных рисков. На начало года цена обналичивания составляла 8,1%.


23.02.2015 12:22 Штабу

Ну ты и нашел с чем сравнивать. По сравнению с тем краснорожем катлетным ублюдком, который первый в истории таможни, через свою гниль, без охраны даже в сортир бздел ходить, любой другой будет просто ангелом. Ты сравни предателя-Макара с головами времен СССР и начала “независимости”, и почувствуй разницу.


23.02.2015 13:12 123

Сегодня таможня ежедневно изымает из доходов бюджета в среднем 250-300 лимонов гривен. Вот и зацените Макара и его свору. Данные взяты из оперативной статистики Минфина.


23.02.2015 15:39 По ком колокол?

Уголовное производство открыто о статье о взяточничестве.

Прокуратура Киева открыла уголовное производство по факту коррупции в Государственной фискальной службе Украины. Речь идет о получении чиновниками выгоды при растаможивании товаров на украинской границе.

Как сообщает пресс-служба прокуратуры, поводом для открытия дела стали материалы СМИ: в начале февраля журналисты сфотографировали переписку депутата Верховной Рады Виталия Хомутынника с губернатором Одесской области Игорем Палицей. В тестовых сообщениях стороны обсуждали суммы поборов и взяток на таможне.

Информация о возможном уголовном преступлении внесена в Единый реестр, начато досудебное расследование по статье о предложении неправомерной выгоды должностным лицом.

Напомним, журналисты зафиксировали смс-переписку Хомутынника и Игоря Палицы 4 февраля во время пленарного заседания парламента. Палица обращался к Хомутыннику за консультацией, как правильно “решать вопросы” на таможне, а также кто, кому и сколько при этом “заносит”. Набирая СМС, Хомутынник тщательно прикрывал телефон, пряча его под столом. Но в один момент его отвлек днепропетровский депутат Олег Крышин. По его просьбе Хомутынник начал что-то искать в своем телефоне, после чего вновь вернулся к переписке.


23.02.2015 16:23 Првосек

Скоро дедуля хомяк уйдет на вилы по состоянию здоровья:-)


Комментировать