ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS «Караю, мучу, але не каюсь»

«Крокодилячі сльози», які багато хто зумів побачити в сьогоднішніх заявах Азарова й Януковича, цілком можна розтлумачити й у протилежному ключі – як взяття особистої відповідальності за криваву бійню.

 

Нині український Фейсбук та опозиційні сайти просто майорять заголовками про те, що Віктор Федорович, як і Микола Янович кількома годинами раніше, нібито публічно відмежувався від жорстокої розправи ментівської навали над студентами. Дехто обіцяє лідерам окупаційної адміністрації, що каяття їх не врятує, дехто чекає показового покарання керівників «Беркуту», а хтось узагалі вже вибудовує версії, хто ж таки підставив наївного дубоголового Януковича, поки той загубився в нетрях зловісної території між Вільнюсом та Китаєм. Але перш ніж вступати в дискусії з цього вкрай важливого питання, варто задатися одним простим питанням: а чи було взагалі «каяття» – чи багато хто з нас просто видає бажане за дійсне?!

 

Тексти обидвох заяв, оприлюднені сьогодні, наразі не дають жодної вагомої підстави вважати, що Янукович чи Азаров справді не в захваті від дій їхніх пірнатих головорізів. Вчитуємося уважніше:

 

«Я глубоко возмущен и озабочен тем, что произошло ночью на Майдане Независимости. Те сведения с разных сторон, которые у меня есть на данный момент, не позволяют сделать однозначные выводы: кто несет ответственность за эту провокацию», – так починається статус блогера Азарова. Вже з перших рядків Микола Янович вказує, що жодної симпатії чи жалості до безвинно побитих дітей у голови українського уряду немає. Він ані словом не засуджує саме розгін студентів «Беркутом» – його турбує «те, що відбулося вночі на Майдані». І навіть наявний у відкритому доступі величезний обсяг текстової та візуальної інформації про бійню чомусь не дозволяє Азарову визнати «Беркут» хоч у чомусь винним!

 

«Поэтому создана оперативно-следственная группа с участием сотрудников Прокуратуры, которая даст квалифицированную правовую оценку всех участников конфликта.

Этой группе поставлена задача провести расследование в максимально сжатые сроки и дать обществу четкий ответ: кто, за что и какое наказание должен понести.
Сейчас ясно одно: кто совершенно не заинтересован в таком сценарии, который развернулся, так это власть».

 

Хтось бачить тут обіцянку покарати відморозків, що напали на людей? Прокиньтеся: Микола Янович чітко пояснив, що відома своєї незалежністю пшончина прокуратура максимально стисло повідомить усім, хто саме з учасників конфлікту сяде за звірства «Беркуту». Завважте – не «хто з керівників каральних загонів, що віддали наказ мочити мирну демонстрацію», а саме «хто з учасників», яких у «конфлікті» всього два – покидьки та їхні жертви. Вгадаймо тепер із трьох разів: кого визнає винним спочатку найчесніша прокуратура, а потім і такий самий найчесніший Печерський суд? Особливо після того, як голова українського уряду публічно наголосив, що хто-хто, а влада (тобто «Беркут») винною бути точно не може?


Незрозуміло, як можна було побачити підтримку побитих студентів і в наступній фразі:
«Я не раз говорил, и повторю: люди, которые законно и мирно выражают свой протест – это наши сограждане, права которых мы обязаны защищать». Ключові слова тут не «права» і не «захищати», а саме «законно і мирно». Цю саму мантру Азаров, як і керівники правоохоронних органів, справді повторює вже не перший день, але раніше це формулювання справедливо сприймалося не як каяття, а як пряма погроза мітингувальникам: мовляв, поки ви мирні й закон не порушуєте, ніхто вас не зачепить, але якщо ми знайдемо, до чого доколупатися, — гаплик вам, хлопці, прямо під йолкою.

 

Звісно, будь-хто з нас чудово бачив на відео, чи порушували закон студенти під стелою, чи стадо броньованих гопників просто вирішило о класичній гітлерівській годині утрамбувати ненависну молодь в граніт. Але не треба ніколи забувати: ми з вами бачимо в Ютубі та stream-трансляціях одне, а Азаров, як і Янукович, будує свої умовиводи та погрозливі конструкції на зовсім іншому – а саме на офіційній інформації, яка в даному разі може виходити лише від відповідного офіційного органу. Версію ж МВС усі ми дружніми прокльонами оцінили ще зранку, і відомство її за день мало того що не міняло, а ще й підкріплювало дивними відеопідбірками-«досьє» про страшні злочини Євромайдану проти вільного ментівства. Можете ознайомитися на сайті міністерства – взнаєте, якого підступного ворога в його лігві перемогли відважні беркутята. Принаймні питання, що саме вкладає Азаров у свої розпач та обурення, більше не виникатиме.

 

Не менш двозначною заявою ввечері розродився й Віктор Федорович: «Я глибоко обурений тими подіями, які відбулися вночі на Майдані Незалежності. Я засуджую дії, які призвели до силового протистояння та страждань людей».

 

Хто б міг подумати! Те саме азаровське формулювання, лише іншими словами. Знову жодного неприйняття «перевищення службових повноважень» чи «необґрунтованих насильницьких дій правоохоронних органів щодо учасників мирної демонстрації», які вся країна побачила на власні очі. Знову жодного погрому й розправи – Януковичу не подобається «силове протистояння»! Звучить так, неначе дві потужні рівноцінні армії протистояли одна одній на нічному Майдані…

 

Наступний же пасаж узагалі знімає будь-які сумніви в тому, чиї дії так обурили Януковича:

 

«Кілька днів тому я перед усією країною заявив про підтримку громадянських ненасильницьких акцій.

Ті, хто не почули слова Конституції та Президента і своїми рішеннями та діями спровокували конфлікт на Майдані, будуть покарані».

У Віктора Федоровича, на відміну від Миколи Яновича, навіть немає жодних сумнівів, що розправу саме «спровокували»! Оскільки спровокувати самого себе на насильницькі дії неможливо, то винуватець знову чітко постає перед нашими очима. Знову, як не крути, винні студенти! От лишень прямо про це заявити ні Віктор Федорович, ані Микола Янович чомусь не наважились. Поки що. Бо досі не знають напевне, чи завтра виводити на вулиці водомети та чавити всіх, хто «не почув слова Конституції та Президента», чи таки починати каятися в надії, що одразу не повісять. Адже обидві заяви дозволяють дещо заспокоїти радикальні маси, при цьому нічого їм насправді не обіцяючи, і зберігають статус-кво хоча б до завтра. А вже завтра від того, скільки людей не повірило «крокодилячим сльозам» та вийшло на вулиці проти режиму, залежатиме, який варіант тлумачення офіційної позиції перших осіб держави ці особи оберуть.

 

Юрко КОСМИНА, для «ОРД»

 

 

 

 

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

30.11.2013 23:53 Андрей.

Что-то мне подсказывает, что ночным разгоном сыграли Захара. Либо гарант, который пообещал должность главы администрации, передумал, но заднюю включать не по понятиям, а после такого замеса нужно быть мягко говоря неумным, назначая Захара главой администрации, что гарант Захару и предъявит. Мол я бы не против, но ты сам мол пойми, нельзя тебе уже на эту должность после этих событий. Либо игра со стороны освобожденного от должности Лёвочкина. В любом случае клановые разборки.


30.11.2013 23:57 Андрей.

Как еще один вариант заинтересованных лиц: связка Клименко-Арбузов. В любом случае, произошел слив Захарченко. ИМХО.


1.12.2013 0:11 Человек справедливый

Над картинкой чуть кишки не порвал от смеха! У автора сего шедевра отличное чувство юмора! Особенно повеселила норковая шапка в углу гроба!


1.12.2013 0:12 Поймай меня, если сможешь :)

Андрей.

Все Вам правильно кажется. Только заигрались.


1.12.2013 0:41 миша

Дубовик подставил Захара 100000%


1.12.2013 0:51 До 30 символов

то були не беркутівці, то були кровосісі


1.12.2013 0:56 Реалист

У него очень хуевые советчики- аналитики. Кто не виновен, тот с утра был бы в больнице у пострадавших под ТВ. А ты сука день смотрел какая будет реакция и когда увидел что загорается не по детски, что дети с палками готовы с твоими волками биться, вот тогда ты сука соизволил выступить. Как ты думаешь сука, мы дадим убивать своих детей вот так открыто ? Хуй ты угадал. Менты, снимайте погоны пока не поздно, вы не представляете в какой ярости люди. Спецы в ярости, не дети с палками.


1.12.2013 1:03 13

истерия нагнетается тупо и без остановки. народу просто не дают даже немного подумать, каждый час все новые и новые сообщения и призывы в СМИ, а это стоит больших денег. значит, кто-то их дает, либо обещает. Янык, похоже, на такой концерт до последнего момента не расчитывал, оппозиция мечется, как котята, зато с ПР крысы начали разбегаться, а это уже знак… неужели амеры по старой инструкции решили сменить презика? Если так, то завтра нужно что-то еще более радикальное, чтоб толпа гарантированно закипела. могуть быть совсем грязные провокации и фокусы с кровушкой невинной…


1.12.2013 1:08 Украина

Что уже!!!!!!! Во народ, нашей Ураины помолился!!!!!!ж


1.12.2013 1:09 Армен

Юрца Енакиевского бандиты будут убивать всех кто на майдане, а Юрец будет в Монако ждать!


1.12.2013 1:11 Украинец

А когда целовать в лобик??????????


1.12.2013 1:19 13-й бис

Хорошего, в общем-то, парня, из наших — из славян, хотят проклятые пендосы свалить. Мало того, что великой России ежедневно гадят (до чего дошло над роднями аэродромами самолеты пассажирские сбивают, как в Казани!) так еще неразумных малоросов от матери кормящей оторвать хотят.

Доколе!


1.12.2013 1:26 миша

Не нада смеяться над покойниками, скажите пожалуста когда похорони, я так переживою всю ноч спать не буду, венок тот ему куплю которий его наебнул.


1.12.2013 1:43 клал на комеди

дошло даже до хуже. некоторые не курящие иголочки в монитор вставить пытаются и очень расстраиваются шо он такой непробивной. лидер нации, хуле.


1.12.2013 1:59 для 13

Николай Песецкий урод продажный, будешь читать его статьи перестанешь думать своей головой.


1.12.2013 4:01 Василий

А когда похороны состояться?


1.12.2013 4:04 бог

СКОРО…………….


1.12.2013 6:17 Известный

Здесь лежит — янукович! человек лишённый гражданства Украины! Я часто был справедлив! но резок, к покойному. Но был ли покойный нравственным человеком? Нет, он не был нравственным! и человеком небыл! Это был бывший зэк-беспредельщик! самозванец и кознокрад! Все свои силы он положил на то, чтобы жить за счет общества и постоянно лгал! и ПРедавал общество! Но общество не хотело, чтобы он жил за его счет. А вынести этого противоречия во взглядах! янукович немог! потому что имел криминальный характер. И поэтому он умер. Все!


1.12.2013 10:00 Работяга

Обыватель, в СССР тоже был ОДИН народ, большевики тоже предлагали не разделять людей по нацыональному признаку, типа, киргизы и казахи — один народ вместе с грузинами и литовцами. Для обывателей СССР был один, теперь Украина тоже одна.


1.12.2013 10:59 oles

кто послал коммунальщиков и беркут в 4 утра — почему не при свете дня,100% Америка и ЕС и примкнувшая к ним оппозиция


Комментировать